Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Public enemy: Pokojninski sistem je prevara

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-96090 sporočil: 1.218
Predlagam, da se mladi sami odločimo ali še želimo sodelovati v obveznem pokojninskem zavarovanju v takšnem sistemu kot je sedaj. Jaz se tega prostovolno ne grem več. Le zakaj moram vplačevati nekaj iz česar ne bom nikoli skoraj nič dobil - gre za uzakonjeno krajo ki jo mi mlajši plačujemo starejšim. Hvala lepa za tak sistem ! Banda.
Zelo lepo napisano. Upam, da si čim dlje hodil v šole, da si se naučil čimveč, kar sedaj prezentiraš. Recimo, da si bil odličen šolar, odličen dijak in zelo ober študent, torej si v šole hodil takole 18 let. In kdo ti je to plačeval??? Samo starejši od tebe, solidarno so vplačevali prispevke tudi za tvoje šolanje. In sedaj tvoja pogoltnost, da bi si nagrabil čimveč, temelji na tem, da bi najraje "starčke" potolkel s krepelcem, sam pa bi uživel prelesti življenja. Prav, naj meni država vrne mojih 380.000,00€, ki sem jih vplačal za pokojninski sklad in od tebe in tebi podobnih NE RABIM NIČ!!! Če pa se sprašuješ, kje bo dobila država denar, ti povem takole: Vsakemu, ki je v Republiki Sloveniji obiskoval šolo se zaračuna realna šolnina za vsa leta šolanja in se izplača tistim, ki so to plačevali iz svojega denarja. Mularija pogoltna, najprej ustvarite kaj za skupnost, potem pa zmerjajte.