Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Za vse je dovolj, če ni zavisti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 6.001
[Glavni forum] Tema: Za vse je dovolj, če ni zavisti
[#876448] 27.07.10 11:52 · odgovor na: (#876405)
Odgovori   +    13
[tadejkot]
Bravo mojster! Tako se govori! Le pokaži zobe neoliberalcu, ki še ni opazil, da se je z gospodarsko krizo zgodil konec tako opevanega tržnega gospodarstva (on še kar misli da kupuje z denarjem in ima na izbiro vse, v resnici pa mu trgovinski nadzorniki novega zmagovitega sistema vedno dajo na izbiro le tisto, kar mu gepira. Pustijo mu, da še nosi okrog denarnico in da plačuje in služi, ker ima s tem veselje, ampak v resnici mu vse skrbno odmerjajo po "njegovih potrebah". Samo nočejo ga preveč vznemiriti in mu še niso čisto razkrili, da je tržno gospodarstvo, kapitalizem propadel! Tako kot v onem filmu zbogom lenin oziroma v plagijatu tega filma, ki ga zdaj snema andrej košak! Tako isto je s tomažem - v njegovo dobro mu vsi okrog prikrivajo in mu dajejo vtis kot da je še vedno v veljavi tržno gospodarstvo). On kar objavi svoj članek in ga sploh ne prebere, ker bi sicer v njem kot v oglegalu svoje duše videl, da se še ni sprijaznil z nedavnim propadom tržnega gospodarstva oziroma da zanj niti ne ve, čeprav je jasno, da ga je kriza uničila in ga že po desni prehiteva alternativna družbno gospodarska ureditev! Čakaj, kako se ji že reče? Ma, sem spet pozabil, joj kako mi kar uide iz glave... pomagaj se mi spomniti. Katera že?


:)) Sicer odličen in duhovit odgovor, a se bojim da je izven intelektualnega dometa naslovnika.