Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-189202 sporočil: 464
Tako so spisali zakone o delavnih razmerjih ministrstvo za delo, inšpektorat in pri svojem delu sodeluje z drugimi inšpekcijami, z zavodi, pristojnimi za zaposlovanje, za zdravstveno zavarovanje ter za pokojninsko in invalidsko zavarovanje, kot tudi s sindikalnimi oziroma strokovnimi združenji delavcev in združenji delodajalcev. Inšpektorat daje delodajalcem in delavcem strokovno pomoč v zvezi z uresničevanjem zakonov in drugih predpisov, kolektivnih pogodb ter splošnih aktov iz svoje pristojnost.
Kakšne pa so njihove pristojnosti,zablokira račun, da delavec potem sploh ne pride do svojih plač, če jih delavec opozori in obvesti za razne kršitve, zlorabe in nepravilnosti iz delovnega razmerja s strani delodajalcev, ker bo država najprej za sebe poskrbela, za upnika pa ne bo ostalo nič več denarja. Namesto da bi bilo obratno, najprej za delavca potem pa ostali. Jaz sem bil že dvakrat oškodovan od dveh delodajalcev in potem me pošiljajo na sodišče, tam sodbi zoper delodajalca sicer dobim, a glej ga zlomka denarja pa še do danes nisem dobil, niti enega centa ne. Pri prvem delodajalcu sem še plačal sodne stroške in odvetniške stroške (kljub dobljeni tožbi, nisem dobil še nič povrnjenega od delodajalca, tudi stroškov ne kateri so nastali v pravdnem postopku, odvetniški stroški, sodna taksa), pri drugem sem pa uveljavljal brezplačno pravno pomoč.
Imam dve pravnomočni in izvršljivi odločbi ter dve zamudni sodbi v imenu ljudstva. Vendar je nastala nova ovira zakonodaja takšnih delodajalcev sploh ne preganja, čeprav so to kazniva dejanja, ker nisem dobil mesečnih plač in regresa po kazenskem zakoniku. Tudi izvršbe ne morem nadaljevati ker je prvi delodajalec me tem časom pobegnil v Nemčijo, ker ima tam tudi stalno prebivališče, pri drugem pa še ni izbrisan iz sodnega registra, tako da ne morem nadaljevati izvršbe na družbenika.