Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Varuh konkurence v vojno proti IT-kartelu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-124681 sporočil: 1.675
[Glavni forum] Tema: Varuh konkurence v vojno proti IT-kartelu
[#762227] 29.03.10 12:34 · odgovor na: bostjando (#762216)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-124681 29.03.2010 12:36
[bostjando]
To so bili DBMS in ne RDBMS. Ena črka, ampak hudičevo pomembna. Poleg tega tista generacija ni imela nikakršne standardizacije in posledično ni bilo govora o kakšnih menjavah dobaviteljev.
Ko je Oracle prišel na trg (leta 1977), so bile zelo razširjene hierarhične zbirke podatkov. To je razlog, da ima Oralce že od zelo zgodnjih verzij CONNECT BY stavek.

Edit: hecno je, kako danes nadebudneži, ki ne štekajo pomembnosti R v RDBMS prisegajo na nerelacijske zbirke podatkov (Couch Db, MongoDB in podobno).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 762227

Strani: 1

anon-58562 sporočil: 3.316
[Glavni forum] Tema: Varuh konkurence v vojno proti IT-kartelu
[#762277] 29.03.10 13:04 · odgovor na: anon-124681 (#762227)
Odgovori   +    3
[owhe]
> [bostjando]
> To so bili DBMS in ne RDBMS. Ena črka, ampak hudičevo pomembna. Poleg tega tista generacija ni imela nikakršne standardizacije in posledično ni bilo govora o kakšnih menjavah dobaviteljev.

Ko je Oracle prišel na trg (leta 1977), so bile zelo razširjene hierarhične zbirke podatkov. To je razlog, da ima Oralce že od zelo zgodnjih verzij CONNECT BY stavek.

Edit: hecno je, kako danes nadebudneži, ki ne štekajo pomembnosti R v RDBMS prisegajo na nerelacijske zbirke podatkov (Couch Db, MongoDB in podobno).

SQL in relacijske zbirke niso bile standardizirane še dolga leta, tako, da je bil prehod iz IBM DBMS neki jajc na Orakelj in obratno ali pa recimo iz Oracle-a na Sybase RDBMS enako velik šit. Pri čemer ne smemo pozabiti omeniti, da so relacijske zbirke podatkov bile razvite v IBMu, ravno tako začetki SQLa.

Še dan danes lahko prenašaš med bazami le aplikacije, ki striktno uporabljajo generične funkcionalnosti relacijskih baz, ki so več ali manj standardizirane. Čim pokaš po bazi z funkcionalnostmi, ki jih ima le dotična, si ga oplel. Tako da enkrat, ko se poročiš z vendorjem, se poročiš until death or divorce do us part. Slednje je pa lahko kar draga reč, he, he.

Je pa današnja realnost taka, da za 95% aplikacij na tem svetu, je dovolj en zastojnski MySQL. Sem pa že videl, kako so nekateri za aplikacijo s tremi tabelcami in 15 recordi uturili not Oracle Enterprise Edition, he, he. :)

Pa nimam nič proti Oracle-u, kvečjemu obratno. Samo jaz se ukvarjam z resnimi rečmi. Ena moja tabelca ima že preko milijardo zapisekov, seveda Oracle Enterprise, table partitioning & compression. Na wish listi pa imam Oraclovo Exadato, sem že pisal božičku zanjo, vendar sem lansko leto očitno bil poreden fant. :)

Strani: 1