Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-166829 sporočil: 5.290
Zadnja sprememba: anon-166829 03.03.2010 10:58
[Rotty]
Malo dodatka če ne zameriš:

Ime se je spremnilo sedaj je EMA. In EMA ima nadzor nad zdravili katere so dobile dovoljenje za promet v različnih državah EU (MRP/DCP/CP). Pa še to izvaja s pomočjo nacionalnih inšpektorjev.
Urada za zdravila ne obstaja več vsaj 6 let, ker se je transformiral v Agencijo za zdravila (JAZMP)...
Za nacionalna dovoljenja je še vedno zadolžena JAZMP, za galenska zdravila pa kakor vem celo MZ samo...
To samo dokazuje, da naši spreminjajo zakone tako, da niti sami ne vedo kaj je v veljavi sedaj in kaj je bilo.

Verjetno imaš prav. Ne da se mi več tega preverjati. Preverila sem samo, če obstaja še EU stran, katere link sem priložila. Še vedno je na internetu pod istim imenom.

Nekoč sem potrebovala te podatke in sem jih navedla po spominu. Iskala sem dovolenje za neko generično zdravilo in naletela na podatek, da je ameriška farmacevtska družba Pfizer, ena največjih na svetu, tožila slovensko Ministrstvo za zdravje oziroma državni Urad za zdravila, ker je Krki tik pred sprejemom sprememb Zakona o zdravilih, registriralo še štiri generična zdravila.

Dejstvo je, da je kršenih v tem primeru en cel kup zakonov, Kos pa poje samo o korupciji.

Kje so vse varovalke, so prav vse odpovedale?

PS:
Hvala za dopolnitev in popravek mojega sporočila.