Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-158527 sporočil: 363
Sam sem delodajalec,kar je res je res plače so daleč prenizke.Moja firma sicer izplačije nekoliko višje plače tako,da z novim zakonom ne bomo močno prizadeti.Zanima pa me, kaj bodo storili delodajalci v naši branži(čiščenje),ki so nam manjšim desetkali cene brez kakršnihkoli zadržkov.Bodo šli v stečaj?. Ne država jim bo najprej odobrila odloženo plačilo prispevkov, v stečaj bodo šli nekaj mesecev kasneje,ko bodo na varno spravili dovolj denarja zase, delavce bodo takrat seveda poslali na cesto,kjer se bodo spraševali kaj je z njihovimi prispevki.In vse to seveda s tihim soglasjem države, saj so prav ti servisi največji izvajalci javnih naročil in prav tu je ogromno korupcije(če to slučajno bere KOS, mu razložim kako to delajo).In potem ko bo denar na kajmanskih otokih, delavci na cesti,se bo znova ustanovil nek nov, velik servis, ki bo zopet desetkal cene,nategoval čistilke, (Sedež bo seveda zopet imel bogve kje)in spet bo: živel je mož,imel je psa...........Sindikati pa namesto,da bi podpirali delavca, ki dela,podpirajo lenuhe na socialnem in delavce,ki so neupravičeno na bolniških dopustih.Na tak način pobirajo denar, ki bi ga lahko namenili za pridne in vestne delavce, in tudi boljše pogoje dela.