Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bodo Bitenčevi spet zapirali lekarno?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-193160 sporočil: 1.682
[Glavni forum] Tema: Bodo Bitenčevi spet zapirali lekarno?
[#685082] 18.01.10 15:21 · odgovor na: (#685066)
Odgovori   +    1
Glej, ne ti meni z osnovami, ki so mi kristalno jasne. Vendar ne razumeš (ali pa ne veš), da so glavni krivci za visoke cene zdravil pri nas farmacevtski giganti, ne pa pomanjkanje konkurence. Pri nas bi bila lahko lekarna na vsakem vogalu, pa bi bile cene zdravil še vedno visoke, ker preprosto ne morejo doseči nižje nabavne vrednosti. Giganti nas prerposto ne jebejo pet posto. In to ne govorim na pamet, ampak sem dovolj časa živela z enim od takih gigantov, da sem lahko dobila dovolj informacij iz prve roke. Cene bi kvečjemu minimalno upadle. Drug problem pa je ponudba, ki je v naših lekarnah porazno slaba, enega celega kupa izdelkov se preprosto ne da uvoziti, pa jih brez problema lahko dobiš že na Hrvaškem. In tudi tu ni nič odvisno od lekarnarjev in pomanjkanja konkurence ampak je odvisno od Ministrstva za zdravje, ki postavlja tako nemogoče uvozne standarde, da se ne da nič uvozit. In tako se pri nas ne da dobiti niti en navaden C vitamin, ki bi bil močnejši kot 180mg. Lahko mi potalate 100 minusov, samo na temle področju je situacija veliko bolj zakomplicirana, da bi jo lahko rešila povečana konkurenca v smislu več lekarn.