Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-12560 sporočil: 3.563
Ful bluzenja in laganja.

Lani sem januarja začel prodajati enosobno stanovanje v bližini LJ. Nastavil sem 5.000€ manjšo ceno kot je bila dosežena tržna cena leta 2007-8. Nihče ni prišel stanovanja pogledati. Pa sva prodajala prek 5 agencij in privat preko interneta in radijskih oglasov.
Ko sva ceno spustila za 10% - jih je par prišlo pogledati. Še vedno malo.

Problem je, ker ni resnih kupcev. Resni kupec je tisti, ki reče "toliko dam". Prvi tak se je pojavil v aprilu. Zbijal je še dodatnih 10%. Začela so se pogajanja in spustila sva še dodatnih 8%.

Ni samo krivda pri prodajalcih, temveč tudi pri kupcih. Če bi se ti izjasnili KOLIKO SO PRIPRAVLJENI ZA STANOVANJE DATI, šele potem se vidi, ali imajo prodajalci tudi interes prodajati - ali samo oglaševati prodajo na nerealnih cenah.

Danes so cene neznane. Dokler cene ne dorečeta kupec in prodajalec. Če pa hodijo stanovanja gledati samo osli ( špekulanti in zijala), potem ne more biti posla.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 684731

Strani: 1

klemenstp sporočil: 2.568
in koliko je bila končna cena na m2, ter za kako veliko stanovanje, da si lahko ustvarimo predstavo o cenah?
anon-15715 sporočil: 6.084
Zadnja sprememba: anon-15715 18.01.2010 12:28
[salto]
Ful bluzenja in laganja.

Lani sem januarja začel prodajati enosobno stanovanje v bližini LJ. Nastavil sem 5.000€ manjšo ceno kot je bila dosežena tržna cena leta 2007-8. Nihče ni prišel stanovanja pogledati. Pa sva prodajala prek 5 agencij in privat preko interneta in radijskih oglasov.
Ko sva ceno spustila za 10% - jih je par prišlo pogledati. Še vedno malo.

Problem je, ker ni resnih kupcev. Resni kupec je tisti, ki reče "toliko dam". Prvi tak se je pojavil v aprilu. Zbijal je še dodatnih 10%. Začela so se pogajanja in spustila sva še dodatnih 8%.

Ni samo krivda pri prodajalcih, temveč tudi pri kupcih. Če bi se ti izjasnili KOLIKO SO PRIPRAVLJENI ZA STANOVANJE DATI, šele potem se vidi, ali imajo prodajalci tudi interes prodajati - ali samo oglaševati prodajo na nerealnih cenah.

Danes so cene neznane. Dokler cene ne dorečeta kupec in prodajalec. Če pa hodijo stanovanja gledati samo osli ( špekulanti in zijala), potem ne more biti posla.
Glej, jaz vedno rečem koliko dam. To je v glavnem 30-40% manj, kot oglašujejo eno/enoipolsobna stanovanja po ljubljani. Recimo , stanovanje z abnormalno ceno 95.000 tle v Polju, v blokih ponavadi ponujam 65.000,00 . Nobeden ne pride blizu, do tega da bi se pogajala. Zdi se mi, da jih takšna ponudba vžali in potrebujejo čas, da cene resnično zgrmijo, ali, da se bolj počasi približajo moji ponudbi. Ljudje še ne verjamejo, da se jim bodo stanovanja pocenila in čakajo kupce z boljšo ponudbo. Tisti, ki prodajajo, ker bi šli v večje itak nimajo izbire in morajo zahtevati toliko, koliko potrebujejo za nakup večjega.

Situacija ni preprosta, tisti, ki ne rabijo prodajati recimo, raje imajo stanovanje , kot denar. Tistih, ki morajo prodati pa je še premalo. Samo enega sem srečal, ki je hotel prodati in je ceno v enem letu znižal z 85.000 na 63.000 ( in še bi se dalo kaj zmenit ). Samo, "kafić" ob bloku se imenuje Palermo in je vreden imena . :)

lp

Strani: 1