Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V boj zoper zoprno Slovenijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-193160 sporočil: 1.682
[Glavni forum] Tema: Re: V boj zoper zoprno Slovenijo
[#664799] 24.12.09 08:23 · odgovor na: anon-194566 (#664742)
Odgovori   +    0

x3dx je napisal(a):
 Lahko bi ustvarjal izjemno visoko dodano vrednost in zaposloval nekaj deset ljudi a to se seveda da samo v normalnih državah.


Že nekajkrat sem videla tvoj zapis o tem, a lahko malo napišeš, kaj je tisto, kar bi delal?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 664799

Strani: 1

anon-194566 sporočil: 454
[Glavni forum] Tema: Re: V boj zoper zoprno Slovenijo
[#664853] 24.12.09 09:04 · odgovor na: anon-193160 (#664799)
Odgovori   +    0

mikica2 je napisal(a):

Že nekajkrat sem videla tvoj zapis o tem, a lahko malo napišeš, kaj je tisto, kar bi delal?
Imam dva poslovna projekta. Eden je digitalne narave drugi pa proizvodne. Oba sta tehnično izjemno zahtevna in namenjena za globalni trg. Kot taka imata že v osnovi zagotovljeno visoko dodano vrednost vendar kljub temu primerna za široko prodajo končnim kupcem.

Oba projekta sta dodobra preverjena in delujoča v tujini v Sloveniji pa zaradi neverjetno "ugodnega" gospodarskega okolja pač ne. Proizvodni projekt ima predvideno registracijo vsaj 3 inovativnih patentov in je primeren za "grosistično" prodajo tudi naši oziroma tuji vojski.

Po moji oceni bi moral za digitalni projekt v 5 letih iztržit vsaj 10M EUR čistega zasužka za proizvodnega pa še več. Oba projekta bi vsak zase zagotavljala visoko plačano delo za najmanj 20 ljudi. 

Sicer pa mi je ta "učinkovita" država že fino presedla zato se pospešeno pripravljam na selitev v tujino. Doma me enostavno ne potrebujejo. Celo več doma me "sposobni" ljudje zaničujejo.

Žal mi je le, da tega nisem storil že prej.

Eto škoda se mi zdi, da mora država oziroma njeni državljani, ki je praktično v centru sveta dejansko brez potrebe tako životarit. Da se razumemo, denarja je za vse več kot dovolj vendar ga tisti, ki odločajo o njem raje trošijo na ohranjanje svoje oblasti, poceni odkupe državnih podjetij ali pa kar za načrtno izčrpavanje gospodarstva. 

Takle mamo. Jamram pa zato, da si vsaj malo olajšam dušo nad vsem tem neskončnim sranjem, ki ga dnevno gledam v naši državi. Ne mi to zamerit...

Strani: 1