Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dela in služb ni dovolj, samo še huje bo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-94581 sporočil: 1.391
[Glavni forum] Tema: Re: Dela in služb ni dovolj, samo še huje bo
[#626140] 06.11.09 19:27 · odgovor na: pantar (#624612)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-94581 06.11.2009 19:56
Ko je že govora o SPjih me zanima naslednje.
Namesto zaposlitve se dogovorim za nekaj letno pogodbo. Odprem SP in dobivam vsak mesec izplačane ure ali pavšal za opravljeno delo. Plačujem državi socialno, pokojninsko ali še kaj. Vključim vse možne stroške in plačam nekaj davka. Poleg tega dobim še startnino za samozaposlitev. V tem primeru je torej na izgubi država in jaz profitiram ali se motim?  Ko se pogodba prekine zaprem SP- koliko me to stane? Terjatev do SPja ne bo. Ali nato lahko izkoristim nadomestilo za brezposelne in ponovim vajo in tako 2,3 puta do penzije.
To je način, ki se trenutno izvaja z nekaj cukrčki. Šef v firmi sklepa take posle in vleče %. Če kdo ne upa šef najde sp žene, sina, strica preko katerega ga plačuje itd.
Zelo problematični so spji, ki bodo delali kar nekaj, ker je to trenutno in.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 626140

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253

enanula je napisal(a):
Ko je že govora o SPjih me zanima naslednje.
Namesto zaposlitve se dogovorim za nekaj letno pogodbo. Odprem SP in dobivam vsak mesec izplačane ure ali pavšal za opravljeno delo. Plačujem državi socialno, pokojninsko ali še kaj. Vključim vse možne stroške in plačam nekaj davka. Poleg tega dobim še startnino za samozaposlitev. V tem primeru je torej na izgubi država in jaz profitiram ali se motim?  Ko se pogodba prekine zaprem SP- koliko me to stane? Terjatev do SPja ne bo. Ali nato lahko izkoristim nadomestilo za brezposelne in ponovim vajo in tako 2,3 puta do penzije. 
 Subvencije so iz nekih evropskih skladov, ce se ne motim, in verjetno ne bodo vecne, sploh pa ne v taksni visini.

Strani: 1