Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mladi vinar, ki je prišel in zmagal

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-21219 sporočil: 1.230
[Glavni forum] Tema: Re: Mladi vinar, ki je prišel in zmagal
[#580255] 09.09.09 15:35 · odgovor na: anon-6504 (#579745)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-21219 09.09.2009 15:47

godec je napisal(a):
V razumevanje soc-u, ki je očitno bolj navdušen vinoljubec: na ocenjevanju je določen minimum, ki ga mora vino doseči, da pridobi zlato medaljo. Šele potem se lahko poteguje še za regionalno trofejo.
 
Hja, Decanter sem v teh desetih letih, odkar sem nanj kot bolj navdušen vinoljubec naročen, precej dobro spoznal. Propozicije nagrad tudi. Pa ne razumem, kaj si hotel povedati kot odgovor na mojo relativizacijo letošnje regijske nagrade?

Pa da ne bluziva preveč. Kot ti je še en tak bolj navdušen vinoljubec že napisal, WWA počasi izgublja na teži. Na le proti ocenam Parkerja, Tanzerja in podobnih. Nagrade 2004 so pobrale polovico takratne redne številke Decanterja. Nagrade 2009 pa 300 od 350 strani številke trikratnega običajnega obsega (prav danes dobil). Bojim se, da ne le zaradi bistveno večjega števila proizvajalcev, ki pošljejo svoja vina, temveč in predvsem zaradi parcializacije interesov, povezane z večanjem števila regij. Oglej si število zlatih medalj za hrvaška (!) sladka vina, 8, proti madžarskim trem in enemu švicarskemu v ostanku srednje Evrope - kjer so poleg Slovenije počastili z regijo še UK (!!!); in boš na rit padel.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 580255

Strani: 1

anon-6504 sporočil: 281
[Glavni forum] Tema: Re: Mladi vinar, ki je prišel in zmagal
[#580637] 10.09.09 09:31 · odgovor na: anon-21219 (#580255)
Odgovori   +    0

soc je napisal(a):

 
Hja, Decanter sem v teh desetih letih, odkar sem nanj kot bolj navdušen vinoljubec naročen, precej dobro spoznal. Propozicije nagrad tudi. Pa ne razumem, kaj si hotel povedati kot odgovor na mojo relativizacijo letošnje regijske nagrade?


Ker poznaš Decnter, njegove nagrade in vse, kar je povezano s tem, je verjetno brezpredmetno povedati, pa vseeno: regijsko ngrado podelijo, ali pa tudi ne. Torej, samo če vino z zlato medaljo še dodatno prepriča komisijo - vse člane komisije. Laho pride iz ene regije samo eno vino, pa dobi to nagrado, lahko pa iz regije tekmujejo vse steklenice, ki so jih napolnili, pa še vedno ostanejo brez regionalne nagrade. Ta torej ni odvisna od števila vzorcev.Kar pa se obsega nagrad tiče - mogoče bi bilo smiselno pogledati tudi števila vzorcev po letih, in tudi odstotke nagrajenih vin. Sicer pa - na zdravje.

Strani: 1