Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-11009 sporočil: 272

1Pavel je napisal(a):
Zelo na kratko: Poslanec je izvoljen kot poslanec vsega ljudstva in ni zavezan k sprejemanju navodil. To je tudi garancija, da se v kritičnih trenutkih lahko odloči drugače kot stranka ne da bi trpel posledice. Torej je takšna ureditev garant svetovnonazorske in politične opredelitve poslanca. Za osvežitev spomina: leta 1997 je tedanja Janševa SDS poskušala s spremembo tega določila, LDS pa je bila odločno proti. SDS ni uspela.Takšno rešitev položaja poslanca ima večina sodobnih demokratičnih držav. O ,odločitvi poslanca bodo odločile volilke in volilci na prihodnjih volitvah. Res je: za položaj poslanca sem se potegoval kot član LDS, toda tudi LDS je pridobila s tem, da sem kandidiral, saj sem bil izvoljen in sem z relativno večjim številom glasov prispeval tudi k uspehu stranke, takšnemu kot je pač bil.
 "Naj gredo ven iz parlamenta, če jim stranka ni več všeč." Kakšen bi bil parlament, če bi ga po dnevnih potrebih vedno znova sestavljali partijki bosi?
 In kakšen je parlament če izvoljenci ne držijo obljube stranki pod katero so se potegovali za mandat. So bili takrat morda neodvisni?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 53117

Strani: 1

anon-9939 sporočil: 17.846
..umm, normalen?! Saj res, zakaj bi obljuba stranki bila močnejša od zakonskega določila po katerem poslanec ni vezan na nobena navodila, itn?

Strani: 1