Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Neprijetnosti majhnih razlik

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15642 sporočil: 16
Že res, ampak pri zgledovanju po ZDA je dejansko treba biti zelo previden. Mene je poleg rasizma (tudi v New Yorku) najbolj motilo to, da v mnogih trgovinah navajajo cene brez davka. Za tako razvito deželo se mi zdi neverjetno, da še vedno uporabljajo nekakšen sistem prometnega davka, ne pa DDV. Razni enroni pa so razkrili, da se tudi računovodska revizija izvaja precej po domače.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 516818

Strani: 1

anon-124681 sporočil: 1.675
[Glavni forum] Tema: Re: Neprijetnosti majhnih razlik
[#516953] 07.06.09 22:55 · odgovor na: anon-15642 (#516818)
Odgovori   +    0

ervinator je napisal(a):
Že res, ampak pri zgledovanju po ZDA je dejansko treba biti zelo previden. Mene je poleg rasizma (tudi v New Yorku) najbolj motilo to, da v mnogih trgovinah navajajo cene brez davka. Za tako razvito deželo se mi zdi neverjetno, da še vedno uporabljajo nekakšen sistem prometnega davka, ne pa DDV. Razni enroni pa so razkrili, da se tudi računovodska revizija izvaja precej po domače.
Razmišljaš povsem v napačno smer.Pravilno bi bilo, da so tudi pri nas cene na policah brez DDV in da ti potem teta na blagajni reče "pa še 10 ojrof za državo". Mogoče bi kakšni ovci več kapnilo, da je nekaj hudo narobe, da te najprej obrijejo pri dohodnini, potem pa še oskubijo pri DDV.

Strani: 1