Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Neprijetnosti majhnih razlik

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-20668 sporočil: 3.976
[Glavni forum] Tema: Re: Neprijetnosti majhnih razlik
[#515451] 05.06.09 13:25 · odgovor na: anon-124429 (#514968)
Odgovori   +    0

sodoma je napisal(a):

  Meni osebno je Amerika super, problem je v tem, da bi težko živela v svetu, kjer 60% ljudi verjame v to, da so nastali 6000 let nazaj in da so kenguruji priskakljali v Avstralijo prek Azije po vesoljnem potopu (Conservopedia je odlično zabavno branje).

 No ampak če pomisliš, kakšne neumnosti verjame povprečen Evropejec, tudi najbrž ni kakega razloga za veselje.
V osnovni šoli nam je npr. učiteljica razlagala, da zaradi nižanja temperatur ob dviganju v ozračje, nad nami tudi poleti pada sneg, ki se šele na poti stali v kaplje. Pa je to še zelo mil primer in to s strani relativno izbražene osebe (no, naj bi bila). Kleno ljudstvo zna še precej bolje (v smeri bedarij).

Sicer pa na pralktično vsakdanje življenje dejansko nima velikega vpliva to, kaj verjame moj sosed (tudi če trap meni, da je vesolje ustvaril The Flying Spaghetti Monster naprimer).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 515451

Strani: 1

anon-124681 sporočil: 1.675
[Glavni forum] Tema: Re: Neprijetnosti majhnih razlik
[#516123] 05.06.09 22:40 · odgovor na: anon-20668 (#515451)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-124681 05.06.2009 22:40

matjazfinance je napisal(a):


V osnovni šoli nam je npr. učiteljica razlagala, da zaradi nižanja temperatur ob dviganju v ozračje, nad nami tudi poleti pada sneg, ki se šele na poti stali v kaplje. Pa je to še zelo mil primer in to s strani relativno izbražene osebe (no, naj bi bila).
 
In tvoj point je?

Zrak se zaradi adiabatnega raztezanja z dviganjem ohlaja. Ko - glede na vsebovano vlago - doseže temperaturo rosišča, se začne formairati oblak. Danes http://www.arso.gov....ndaza.html< /a>  recimo, so se oblaki formirali na cca 2k metrih, pri temperaturi 3 stopinje. Zgornje plasti oblačnosti so prav gotovo vsebovale ledene kristalčke, oziroma sneg.

Torej, kaj je tvoj point??
anon-167067 sporočil: 3.637
[Glavni forum] Tema: Re: Neprijetnosti majhnih razlik
[#516644] 07.06.09 17:24 · odgovor na: anon-20668 (#515451)
Odgovori   +    0

matjazfinance je napisal(a):

 No ampak če pomisliš, kakšne neumnosti verjame povprečen Evropejec, tudi najbrž ni kakega razloga za veselje.
V osnovni šoli nam je npr. učiteljica razlagala, da zaradi nižanja temperatur ob dviganju v ozračje, nad nami tudi poleti pada sneg, ki se šele na poti stali v kaplje. Pa je to še zelo mil primer in to s strani relativno izbražene osebe (no, naj bi bila). Kleno ljudstvo zna še precej bolje (v smeri bedarij).

Sicer pa na pralktično vsakdanje življenje dejansko nima velikega vpliva to, kaj verjame moj sosed (tudi če trap meni, da je vesolje ustvaril The Flying Spaghetti Monster naprimer).
 
Brez skrbi, da ima vpliv. Tak človek je konzervativen in zahojen in v skladu s tem voli, dojema svet in soljudi...

Strani: 1