Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Neprijetnosti majhnih razlik

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-25848 sporočil: 2.383
V ZDA je bilo " uvoženih " veliko znanstvenikov iz Evrope. Pri tem bi omenil po mojem mnenju enega odličnega, Nikolo Tesla. Res je sicer večini znana relativnostna teorija Alberta Einsteina, toda vprašajmo se, koliko resnično poznamo Tesline izume ? Ali je utegnil izumiti kaj pomembnega, kar je moralo ostati skrito javnosti ?

Glede najbrž liberalne zakonodaje do posedovanja orožja v ZDA, sem mnenja, da je to predvsem interes orožarskih lobijev, manj ali pa najbrž skoraj nič pa nima to veze z zaupanjem do državljanov.

Samo za zanimivost. V eni knjigi sem prebral, da je Milton Friedman podprl legalno pridelavo konoplje, vendar so ga zavrnili. ( Gre za industrijsko konopljo, katere surovina lahko služi za razne namene v industriji )

G. Mrkaić, Vaš, sicer po mojem mnenju odličen članek z naslovom "O Bavčarju in bavčarjih naše dežele", želim dopolniti z naslednjim stavkom:

Ameriški predsednik Woodrow Wilson je nekaj let po sprejemu Zakona o zveznih rezervah, ki ga je leta 1913 sam potrdil, z obžalovanjem zapisal: "Naš veliki industrijski narod je pod nadzorom bančnega sistema, ki je v zasebni lasti, zato so rast naroda in vse dejavnosti v rokah majhne peščice ljudi, ki zaradi lastnih omejitev nujno zatirajo in uničujejo pravo gospodarsko svobodo. Naša vlada je postala ena najslabše vodenih in najbolj nadziranih vlad civiliziranega sveta - nič več vlada svobodnega mnenja, nič več vlada po prepričani in izraženi volji večine, ampak vlada po volji in pod pritiskom majhne skupine mogočnežev."

Razlike med ZDA in Evropo se, bi rekel vztrajno zmanjšujejo. ( ECB )
Morda se pa tudi motim.!?