Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Neprijetnosti majhnih razlik

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-28836 sporočil: 3.657
GSM v ZDA dela na drugacnem frekvencnem obmocju kot v EU. Leta 2006 mi je Mobitel dal usluzni telefon Motorola W375 katerega sam potem kupil in brez tezav marca/aprila to leto uporabljal v okolici Hartforda, Bostona, NYC in Washingtona.

Americani se ponavadi pritozujejo na zelo razlicne WC po EU!
Ko sem jih zugal okrog cudaskih mernih enot, me je en Teksasan poducil, da on obvlada tudi metarske! Podobno prednost sem jaz imel s cirilico :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 514760

Strani: 1

anon-158335 sporočil: 53
[Glavni forum] Tema: Re: Neprijetnosti majhnih razlik
[#515160] 05.06.09 11:03 · odgovor na: anon-28836 (#514760)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-158335 05.06.2009 11:18
Ja, saj ni problem samo v frekvenci. Imas cel kup aparatov, ki podpirajo tudi amerikski 1,9 GHZ. Ne vem, kaksen roaming ima Mobitel z njimi in koliko so ti zaracunali. Nadvse zoprno in oderusko je, da ti zaracunajo vse dohodne klice. Veliko operaterjev (npr. TracFone) ti zaracunava airtime po minutah (torej 1 sekunda je ze naslednja minuta...). Klicejo te razne agencije in ostali brezveze, pa ti gredo minute. OK, lahko skenslas klic. Ampak, potem so se SMS. Tudi tu ti zaracunajo tudi dohodni SMS. In tega ne mores prepreciti, SMS ti bo dostavljen no matter what (razen, ce nimas telefona stalno ugasnjenega :). Torej, ce se vam je kdo a ZDA zameril, ga z neta zbombardirate s SMS sporocili (ki bodo za vas dzabe), njemu pa bo eden pobral 1/3 minute airtime). To mi nis lo v glavo in mi nikoli ne bo slo.

Metrske enote pozna v ZDA cel kup ljudi, kajti uporablja jih ameriska vojska za merjenje razdalj in pa uporabljajo jih v medicini. Verjetno je bil ta Texan iz teh dveh grup.
anon-84062 sporočil: 1.393
[Glavni forum] Tema: Re: Neprijetnosti majhnih razlik
[#515515] 05.06.09 13:57 · odgovor na: anon-28836 (#514760)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
 Americani se ponavadi pritozujejo na zelo razlicne WC po EU!
Nisem še slišal. So pa ena bizarnejših razlik ameriške WC kabine, ki segajo približno od višine kolen do višine nosu, pri strani pa imajo 1cm široke špranje. Ne vem, ali so v ozadju kakšni varnostni razmisleki, npr., da lahko pod vrati ven potegneš nezavestnega, ali pa da vidiš, če se notri kdo fiksa.

Strani: 1