Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nad recesijo z mojim življenjskim slogom!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-9939 sporočil: 17.846
[Glavni forum] Tema: Re: Nad recesijo z mojim življenjskim slogom!
[#503818] 22.05.09 08:51 · odgovor na: Gustl (#503772)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 
Tudi sam ga tako berem in me preseneča, kako dobesedno ga nekateri jemljejo.

Dejstvo je, da je veliko ljudi v finančni stiski samo zato, ker se ukvarjajo samo s prihodki (beri: pizdijo čez premajhno plačo, čez borzne tečaje, čez obresti...), nič pa ne naredijo na odhodkovni strani.

Potem pa je tu še "relativna revščina". Marsikdo bi lahko živel povsem spodobno in normalno v okviru svojih zmožnosti, ampak ker je to relativno na soseda (v njegovih očeh) slabše, zmanjšuje razliko z življenjem prek zmožnosti. Torej na polno s krediti.


 
Gustl, resnica je ravno diametralno nasprotna.

Šparaš in varčuješ le od 0 do višine prejemkov. Normirano od 0-100 je to pač od 0 do 100%. Toliko o odhodkovni strani.

Toda, pri prihodkih je tako, da jih lahko povečuješ od izhodišča (ki je po definiciji 100, ne glede na to koliko jih imaš, razen, če jih nimaš nič, toda tudi v tem primeru te nekdo drug preživlja) v 200, 300, 1000 in več.

Problem je v motivaciji in v zazrtost v življenjske cilje. Kdor jih tudi sicer nima bo pač varčeval in stiskal.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 503818

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629

0219K21 je napisal(a):

 
Gustl, resnica je ravno diametralno nasprotna.

Šparaš in varčuješ le od 0 do višine prejemkov. Normirano od 0-100 je to pač od 0 do 100%. Toliko o odhodkovni strani.

Toda, pri prihodkih je tako, da jih lahko povečuješ od izhodišča (ki je po definiciji 100, ne glede na to koliko jih imaš, razen, če jih nimaš nič, toda tudi v tem primeru te nekdo drug preživlja) v 200, 300, 1000 in več.

Problem je v motivaciji in v zazrtost v življenjske cilje. Kdor jih tudi sicer nima bo pač varčeval in stiskal.
 
To, kar si napisal je seveda čisto res, vendar tako se začne klasični rat race, ki pa je (vsaj meni) hudo brez vezen.

Se strinjam, da ljudje premalo naredijo, da bi si izboljšali stanje na prihodkovni strani (večinoma le pizdijo in se čudijo, da ne pomaga), vendar če jim že tu ne gre, zakaj potem ne naredijo sprememb na odhodkovni strani, kar je za marsikoga mnogo lažje (poudarjam marsikoga, torej ne vse, da ne bo nepotrebnih debat).

Tako pa imamo sedaj fiksirane (zadnje čase celo padajoče) prihodke in odhodke čez njih s pomočjo kreditov, pogosto za ne tako nujno potrebne dobrine.

Strani: 1