Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-17372 sporočil: 6.680

knezsz je napisal(a):
Ja, saj v tem je poanta in hkrati tvoja pomota. Skrb za vrsto in skupino JE skrb za posameznika, kajti skupina je skupnost posameznikov, ki v njej iscejo koristi. Od nje jo nedvomno imajo, sicer se vanjo ne bi nagonsko zdruzevali, kot to vedno bolj izrazito pocnejo (priseljevanje v mesta...). Poleg tega je znacilnost 'naroda' celo ta, da si je genetsko podoben ;), torej si deli nek nabor genov (in ta ocitno ni majhen, saj se pripadniki pogosto lahko locijo ze na prvi pogled). Po teoriji sebicnega gena (ki nedvomno drzi :)) je torej zascita 'njegove' skupine v zivljenjskem interesu posameznika. Zacne se pri najozji skupini (druzini), ker so si pac tam osebki najbolj genetsko podobni (zato jo posameznik najbolj zavzeto brani - brani dejansko svoje lastne gene - glej razlago altruizma cebel), zgodba pa se v koncentricnih krogih nadaljuje tudi navzven (pri cemer zavzetost branjenja pada z manjsanjem stevila skupnih genov). Zato je zelja po 'usmrtitvi' svoje lastne genetsko podobne skupine pravzaprav bioloska degeneracija par excellence, enaka sprasevanju 'cemu potomci?' oziroma 'cemu sploh zivim?'. K sreci so tako mocno degenerirani geni ze po naravi stvari obsojeni na svojo terminacijo (ze v prvi generaciji) in tako 'logika planeta' sama poskrbi, da se ne oddaljimo prevec od svojega bioloskega bistva, ki ga na simbolni ravni pac predstavlja jezik kot najocitejsi atribut prisotnosti 'posebnega gena', ki skupino A loci od skupine B :)

oz. ce si hotel reci, da ker me boli levo jajce za tvoj nacin komuniciranja, da zato nimam potomcev, ti pac sporocam, da se motis.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 48052

Strani: 1

anon-45079 sporočil: 31
Haha, kaksna zivcnost. Tvoj post mi je predstavljal samo sprozilec za objavo razmisljanja o 'malovrednosti skupine'. Bistvo je bil Micev (in ze kdaj prej Radotov) post (oba zelo cenim) in polemika je bila misljena brez kakrsne koli slabe volje in zmerjanja, kaj sele 'levojajcevstva'. Zgolj debata o fenomenu 'skupine/naroda/druzine...' z malce humorno-bioloskega vidika, to je vse. V bistvu mi je pa tvoj post pomenil zgolj trohico vec kot pa samo link, kamor kliknem za 'odgovor'. Izrabil sem te za orodje, za kar pa mi ni niti najmanj zal, saj funkcionalno nepismeni osebki (ki takole narobe razumejo moj post) zgolj to lahko tudi so. Mislim pa, da je bil moj 'nacin komuniciranja' na precej visjem nivoju kot tvoje levojajcenje. Drugace pa se kdaj preberi kar sem napisal, mogoce bos nazadnje celo doumel kaj v besedilu sploh pise. Ni tako tezko :)

Strani: 1