Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako (pri)zadeta je Slovenija?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-167697 sporočil: 3.551
M. Mrkaić: Kratkoročno se tukaj narediti ne da tako rekoč nič, kot sem napisal že velikokrat, je za našo industrijo ključno tuje povpraševanje, tega pa z nobenimi ukrepi ne moremo povečati sami.

Tako je, zato je sedanje nakladanje o nižjih davkih strel v prazno. Mi lahko znižujemo davke do nezavesti, pa nam nič ne bo pomagalo, če za na naše proizvode ni povpraševanja. Nižji davki lahko sicer pomagajo za privabljanje kratkoročnega špekulativnega kapitala in proizvodnje nizke dodane vrednosti, vendar je takšen kapital zelo plah in se jaz ne bi preveč zanašal na njega. Pri tem nam bo pomagalo tudi dejstvo, da z ukinitvijo "davčnih oaz" ne bo več "dumpingške" nelojalne konkurence.

Še nekaj o tabelah. Ti kratkoročni tabelarični prikazi meni v osnovi nič ne povedo, ker so uporabljene variable še preveč "nestabilne". Podobno je s prikazovanji kratkoročnih (virtualnih) dobičkov finančnih družb, ki služijo le temu, da si mešetarji kratkoročno polepšajo stanje privatnih računov na račun dolgoročnih bilanc podjetij, kjer so zaposleni. Prava slika uspešnosti posameznih držav (po tej krizi) se bo pokazala šele čez 10-20 let. In sedanje tabelarične "zvezde" bodo lahko takrat že ugasle. In obratno - kot nam sedaj slikovito kaže naša (kratkoročna) zgodovina (glej: Estonija, Islandija, Irska, ...)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 479507

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Re: Kako (pri)zadeta je Slovenija?
[#479513] 16.04.09 23:15 · odgovor na: anon-167697 (#479507)
Odgovori   +    0

kalimba je napisal(a):
M. Mrkaić: Kratkoročno se tukaj narediti ne da tako rekoč nič, kot sem napisal že velikokrat, je za našo industrijo ključno tuje povpraševanje, tega pa z nobenimi ukrepi ne moremo povečati sami.

Tako je, zato je sedanje nakladanje o nižjih davkih strel v prazno. Mi lahko znižujemo davke do nezavesti, pa nam nič ne bo pomagalo, če za na naše proizvode ni povpraševanja. Nižji davki lahko sicer pomagajo za privabljanje kratkoročnega špekulativnega kapitala in proizvodnje nizke dodane vrednosti,
A normalnega kapitala pa nizki davki ne privabljajo ali kaj?

Strani: 1