Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Država norcev

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-193184 sporočil: 206
[Glavni forum] Tema: Re: Država norcev
[#458191] 18.03.09 19:14
Odgovori   +    0
Ko sem bil še majhen.........
.........so našega atija,ko je prišel na banko,na kolenih prosit kredit za dokončanje hiše,prijazno vprašali:imajo vaša mama kakšen zlati zob.......?
In danes?
Igor pride na banko....in pravi:poslušte fantje,rabim kredit,kupujem Petrol,ni drago,eeeee.....tam ene 6-kratnik knjigovodske cene........
Ko sem bil še majhen in sem hodil v šolo,smo imeli prijaznega ravnatelja,tajnico in učiteljice.Danes pa imajo:ravnatelja+pomočnika,5 tajnic in sploh ne vem koliko učiteljic,socialnih delavk,psihologinj,hišnikov in varnostnikov!Petkrat več zaposlenih,otrok pa pol manj.In menda je vse narobe.Delovni pogoji,plača pa sploh.....a ne gospod Štrukelj.
No in potem sem malo zrastel.
Mencinger je menda kot minister,po službi domov nosil kupe papirjev in pisal zakone.
In danes?
Armada mešalcev megle,raznoraznih strokovnih sodelavcev,svetovalcev,referentov in kar je še takih "proračunskih parazitov",zakone in predpise pošilja v preverbo fakultetam oz. d.o.o.-jem v lasti velecenjenih profesorjev,ki to seveda ne delajo zastonj,v službenem času,seveda.
In navsezadnje sem zrasel.
Kot priča sem bil povabljen na sodišče,seveda je bila obravnava trikrat preložena,sodnica je bila enkrat na bolniški,enkrat bogvekje.....sledila je seveda porodniška.
In danes?Menda trenutno štrajkajo!
In to ljudje,vse stane!
To vse plačuje gospodarstvo,preko prispevkov na osebne dohodke.
Gospodarstvo diha na "škrge",ministrstev,direktoratov,agencij,uradov.. .........in kar je še teh "priklopljenih",pa je vedno več.
Sledi razpad sistema.