Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V Ljubljani se obeta davek na neizkoriščene nepremičnine

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (78)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-92766 sporočil: 456

lakotnyk je napisal(a):

 
strinjam se da smo prekomerno obdavčeni... ampak smo obdavčeni na napačnih koncih...
Če bi mi rekel dejmo se upret prekomerni obdavčitvi plač... pole bi ti stal ob rami...


tko pa...

jaz podpiram davke na nepremičnine... sploh take kot je ta..

Davek na neuporabljene nepremičnine bi moral bit zarad že prej opisanega, in še en davek, davek na nevzdrževane oz. razpadajoče nepremičnine bi tudi moral bit... in ta bi moral bit tak da ga nihče ne bi zmogel odplačevati... tako bi vsaj ljudje prodali nepremičnine ki jih nimajo namena obnavljat, oz. bi jih uredili. Kar poglejte kraške vasi... sredi vasi je en kup nepremičnin ki jih nihče ne obnovi, če greš vprašat če prodajo pa ti rečejo... NE MI NIČ NE PRODAMO, TO JE OD MOJGA STARGA ATA IN TO JE MOJE... ok nej bo tvoje, ma pole pizda vsaj streho dej gor. če nočeš, pa PLAČI!!!! JEBOTE PLAČI ČE MAŠ, če nimaš pa prodej.
 
točno, tut jaz vidim tukaj nekaj možnosti, da se neprimičnine in denar začno vrtet naprej, saj sicer vidimo, kje smo...
v posameznih podrtijah na parcelah živijo al obnemogli ali lenuhi, ki samo čakajo, kaj jim bo kapnilo z neba, podpora, penzija ali zrastla salata na vrtu, sicer pa se dnevno redno ukvarjajo z športom kot je jamranje in šimfanje nad tistimi, ki delajo in plačujejo davke, sami pa ne bi ničesar vrnili družbi.......vse v smislu če vas kaj moti mi pa dajte al pa naredte in tako že desetletja...sama neprimičnina pa je tut v času recesije, še vedno veliko vredna in zadostuje za lagodno življenje v domu ostarelih ali kakšnem manjšem plačilno sposobnem stanovanju....
seveda bodo mogoče skočili, nekateri kdo si da bi sodil, kje bom jaz živel....ne gre za to, komentar je zgolj v smislu brez dela ni jela pa tut ne prevelike neprimičnine....
žal bomo najbrž v Sloveniji še naprej podpirali, lenuhe, penzioniste, enočlanske družine ipd, kot pa da bi bi bila vrednota delo in družina in v tem smislu razumem ta davek, premoženje mora krožiti med generacijami al zlepa al zgrda....
osebno sem seveda PROTI, da bi bilo to storjeno nasilno, le tako, da nekdo spozna, da tut država(občina-propadi podjetij) tašnega stanja ne more podpirat na vekomaje....
tistih, ki bi jih to zadelo tko al tko ne berejo tega foruma...in jih boli ona stvar za globalno krizo....je samo mnenje o možnih rešitvah za stanje v katerem se nahajamo, ko bo (če bo) kriza mimo, bodo  tko al tko vsi pozabili na to možnost...spet do nove...kaj že?...:-))

je pa res, da je v Slovenistanu za ene in druge težko ravno zaradi številnih davkov...

NHF