Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek V Ljubljani se obeta davek na neizkoriščene nepremičnine

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (51)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-113530 sporočil: 336
Zadnja sprememba: anon-113530 17.03.2009 16:31

lakotnyk je napisal(a):

ha se pravi živiš na črno... pa še kako razumem. in tudi nisi edini, in vidiš to je še ena stvar ki jo bo ta davek rešil.. in to je edino prav.

ker sedaj lastnik ne plačuje davka dobiček od oddaje stanovanja, ti pa nimaš praktično nobenih pravic, lastnik te lahko zabriše ven čez petnajst minut.
itd.
davek bo to rešil, ker te bo lastnik raje prijavil kot podnajemnika kot da bi plačeval davek na neuporabljeno nepremičnino, boš posledično lahko če te vržejo na cesto (služba) in nisi ljubljančan, lahko na podlagi začasnega bivališča uveljavil zavarovanje preko občana, mogoče boš lahko če nisi ljubljančan in nimaš stalnega bivališča v MOL uveljavljal pravico do podnajemniškega stanovanja MOLa... preko razpisa na kateremu lahko sodeluješ samo če imaš stalno/začasno prebivališče v lj. IN TAKO NAPREJ... mnogo hecov je... ki jih zdaj ne moreš uveljavljat...

poleg tega da denar ki ga uni pobira gre njemu direkt v žep in od tega nič ne plača, in zato država na drugih koncih pobira več, ker pač zmanjkuje... Če bi vsi pošteno plačevali davke, bi lahko država znižala davčno stopnjo (čeprav je to najbrz samo utopija, ampak ne bomo nikoli vedeli kajne?!).

no veleum, kaj porečeš zdej na to!?

edit.
še tole... po novem se obetajo dražje karte za buse za neljubljančane... evo če te bo lastnik stanovanja prijavil, boš imel cenejšo karto za bus... PA KWA BI TI ŠE RAD... JAO JAO.
Če se želim prijavit, me to dodatno stane 50 evrov na mesec, kar znese 90 evrov bruto.

Glede na to kakšna merila so za razno razne socialne dodelitve, pa izpadem iz vseh variant.
(enakko kot 80 procentov najemnikov)..

Prodajaš neke glupe zgodbice, ki se sicer slišijo zelo dobro,ampak v realnosti so pa pravljica za lahko noč.

še tole:

. ko sem "bil zaščiten" pri drugem najemodajalcu, mi je to sicer priznal, ampak v oklepajih mi je pa jasno povedal,
da če ne bom redno plačeval, se bo moja osebna prtljaga znašla v kleti.