Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dronyx sporočil: 4.602

bon25 je napisal(a):

 
Število vseh zaposlenih ljudi ki dobivajo plačo iz državnega proračuna je 250.000.Uradni podatki o tem so bili pred kratkim objavljeni na TV .
 
Ja, tudi jaz večkrat slišim to številko in še danes ne vem natančno, kako so prišli do tega. Število zaposlenih v organih državne uprave je objkavljeno tule:

http://e-uprava.gov.si/ispo/zaposleni/zacetna.is po

Iz proračuna se financirajo še zaposleni v lokalni samoupravi, zdravstvo, šolstvo in verjetno še kdo. Teh mora potemtakem biti 215.000 !?

Jaz se sicer strinjam, da bi se dalo v državni uipravi marsikaj racionalizirati in delati bolj učinkovito. Samo kakorkoli obračaš, te številke ne gredo v tisoče ljudi, ker glavnina števila zaposlenih odpade na policijo in vojsko, kjer enostavno potrebuješ določeno kvoto ljudi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 456639

Strani: 1

anon-183900 sporočil: 539
Zadnja sprememba: anon-183900 17.03.2009 13:08

dronyx je napisal(a):

 
Ja, tudi jaz večkrat slišim to številko in še danes ne vem natančno, kako so prišli do tega. Število zaposlenih v organih državne uprave je objkavljeno tule:

http://e-uprava.gov.si/ispo/zaposleni/zacetna.is po

Iz proračuna se financirajo še zaposleni v lokalni samoupravi, zdravstvo, šolstvo in verjetno še kdo. Teh mora potemtakem biti 215.000 !?

Jaz se sicer strinjam, da bi se dalo v državni uipravi marsikaj racionalizirati in delati bolj učinkovito. Samo kakorkoli obračaš, te številke ne gredo v tisoče ljudi, ker glavnina števila zaposlenih odpade na policijo in vojsko, kjer enostavno potrebuješ določeno kvoto ljudi.

Glede na podatke ki sem jih dobil jaz in na podatke ki si jih dobil ti (cca.215.000. zaposlenih v vseh državnih službah)popravljam mojo izjavo:
V vseh državnih službah  je preveč zaposlenih najmanj 30.tisoč ljudi.Resnica je vedno nekje na sredini.
anon-162131 sporočil: 2.080
Zadnja sprememba: anon-162131 17.03.2009 14:40
Matr jebeem kulturnikom!!!!!!!!!!!!! Medtem ko firme že 10 let niso zgradile ene vredne nove poslovne reprezentativne stavbe si knjižnjice gradijo panoramska dvigala!!!!!! Matr vam jebem, uletu bom na Metelkovo z miniganom pa vse postrelal!

Ok, jaz jih ne bom postrelal, si pa želim da se kakšen iz Al-kaide zmoti pa zapelje svj tovornjak eksploziva na Metelkovo al pa na kakšen SLO filmski festival.

Strani: 1