Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zares kritična do finančnega ministra

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-9939 sporočil: 17.846

mitja007 je napisal(a):

 
Zadnji pogovori o partnerstvu med SD in SDS, oziroma Pahorjem in Janso, kjer, povsem upraviceno, ni bilo zraven virtuozno lapajocega in vase zagledanega GG, so bili prehud udarec za njegov ego in njegove (od)poslance.
 Mislim, da ZARES vodi zelo verodostojno in dosledno politiko.

Točno se ve kako izgleda institucionalni okvir slovenskega političnega sistema.

Volivec/volivka -> splošne in tajne parlamentarne volitve - (volilni rezultat) -> Državni zbor

Naprej politične stranke skladno s svojo politiko oblikujejo povolilne (lahko tudi predvolilne) koalicije.

Ena taka koalicija obstaja in jo sestavljajo SD, ZARES, LDS in DESUS.

Nič ne bi bilo narobe, četudi bi se SD odločil sestaviti povolilno koalicijo tudi drugače. Res pa je, da obstaja med strankami tki. "trojčka" zaveza, da se pač s SDS-om v koalicijo ne gre. ZARESu ne moreš očitati nedoslednosti.

Če SD meni, da za vodenje države potrebuje SDS, potem naj sestavi s SDSom koalicijo in naj izvoli novo Vlado (v kateri ZARESa prav gotovo ne bo).

Motoviljenje in izumljanje inštitucij ter "koordinacij", ter različnih "partnerstev za razvoj" predstavlja navadno zamegljevanje in zavajanje. Vsekakor pa odmik od predvolilne zaveze.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 412037

Strani: 1

anon-101299 sporočil: 9.501
[Glavni forum] Tema: Re: Zares kritična do finančnega ministra
[#412043] 21.01.09 16:05 · odgovor na: anon-9939 (#412037)
Odgovori   +    0
0219K21
....Vsekakor pa odmik od predvolilne zaveze...

..ki je bila kakšna? Za vsako ceno z vsemi sredstvi spraviti Janšo z oblasti...naj stane,kar hoče

 A onda,lako ćemo..mal večnih strokovnjakov,mal medijev,mal udbovskih svetovalcev in bomo zmagali...

zmagujete,vidno in vsakodnevno.......
dani14 sporočil: 6.657
[Glavni forum] Tema: Re: Zares kritična do finančnega ministra
[#412123] 21.01.09 18:09 · odgovor na: anon-9939 (#412037)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

Nič ne bi bilo narobe, četudi bi se SD odločil sestaviti povolilno koalicijo tudi drugače. Res pa je, da obstaja med strankami tki. "trojčka" zaveza, da se pač s SDS-om v koalicijo ne gre. ZARESu ne moreš očitati nedoslednosti.

Če SD meni, da za vodenje države potrebuje SDS, potem naj sestavi s SDSom koalicijo in naj izvoli novo Vlado (v kateri ZARESa prav gotovo ne bo).
 Če bi Pahor sestavil koalicijo z SDS, potem ne bi bilo Zares v njej preprosto zato, ker je ne bi rabil.
anon-101178 sporočil: 229
[Glavni forum] Tema: Re: Zares kritična do finančnega ministra
[#412140] 21.01.09 18:35 · odgovor na: anon-9939 (#412037)
Odgovori   +    2

0219K21 je napisal(a):

 Mislim, da ZARES vodi zelo verodostojno in dosledno politiko.

Točno se ve kako izgleda institucionalni okvir slovenskega političnega sistema.

Volivec/volivka -> splošne in tajne parlamentarne volitve - (volilni rezultat) -> Državni zbor

Naprej politične stranke skladno s svojo politiko oblikujejo povolilne (lahko tudi predvolilne) koalicije.

Ena taka koalicija obstaja in jo sestavljajo SD, ZARES, LDS in DESUS.

Nič ne bi bilo narobe, četudi bi se SD odločil sestaviti povolilno koalicijo tudi drugače. Res pa je, da obstaja med strankami tki. "trojčka" zaveza, da se pač s SDS-om v koalicijo ne gre. ZARESu ne moreš očitati nedoslednosti.

Če SD meni, da za vodenje države potrebuje SDS, potem naj sestavi s SDSom koalicijo in naj izvoli novo Vlado (v kateri ZARESa prav gotovo ne bo).

Motoviljenje in izumljanje inštitucij ter "koordinacij", ter različnih "partnerstev za razvoj" predstavlja navadno zamegljevanje in zavajanje. Vsekakor pa odmik od predvolilne zaveze.
 Izgleda, da se vsaj v tej tocki strinjava - kredibilnost stranke Zares NI pod vprasajem. Vendar, zaradi razlicnih razlogov. Po mojem mnenju zaradi tega, ker si Zares na noben nacin ne zasluzi, da bi se kdorkoli sploh spraseval o njeni kredibilnosti, saj si je zaupanje vec kot zapravila v preteklosti. Dejstvo je, da ne gre za novo stranko. Gre za frakcijo bivse LDS, na novo prebarvane, s starimi kadri in z, po mojem trdnem prepricanju, zelo starimi in precej krepkimi povezavami s starimi koristoljubci iz casa vladavine LDS. Zal, pri meni in verjetno se marsikom, taka poceni finta pac ne spila - se prebarvas, si nataknes novo ime in se potem sklicujes na svojo trimesecno konsistentnost in neomadezevano zgodovino (?!). Tako se lahko vsaka stranka 100x reinkarnira (res je, da vam je to ocitno kar dobro uspelo) - je kao "nova" stranka, starta neobremenjeno, kar na lepem brez zgodovine in starih grehov. Lustno je to, ane.  Stranka Zares bi morala prehoditi hudo dolgo "postenjakarsko" pot, da bi si zasluzila sploh dvomiti o njeni (ne)kredibilnosti. Recimo vsaj dva mandata. Pa mislis, da ji to brez botrov lahko uspe? Jaz sem preprican, da ne. Zato je Zares stranka, ki zame ne obstaja kot resna politicna opcija (ce ze zamizim na obe ocesi in pozabim na program). Pravzaprav, celoten politicen prostor v Sloveniji meni ne ponuja kolikor toliko spodobne izbire. Ampak, to je ze druga tema.
Lp,mitja007

Strani: 1