Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Tečaji znova padli kot kamen

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.222
[Borza] Tema: Re: Tečaji znova padli kot kamen
[#343222] 16.10.08 08:55 · odgovor na: anon-142459 (#343198)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 16.10.2008 08:58

pdv je napisal(a):

 
Črtek, svet, ki je skoraj padel s tečajev se že kot ničkolikokrat v zgodovini postavlja, vrača v prvotno pozicijo. Bajnim zaslužkom brez kančka znoja je odklenkalo, cene se spuščajo tja, kjer bi mogle ostati. Tudi ti ki hazardirajo na borzi povečini ne bodo zgubili tistega kar so vložili, le bajnih zaslužkov ne bodo imeli.
Banke ne bodo imele gromozanskih dobičkov, ponovno bodo vzpostavile osnovno dejavnost, za kar so bile ustanovljene. Družine, ki so zgradile hiše za relativno nizko ceno (vgrajeni materiali in cena dela so morda 30% vrednosti) je pač ne bodo prodajale z groznimi dobički, ampak malo nad tistim, kar so sami vložili. Torej ne bodo šli v minus. Morda bodo pa celo ostali v tej in ne bodo gradili nove, samo zato, da bi pri tem obogateli. Začeli so z dvosobnim stanovanjem in pristali v vili.
Slovenski narod se ne nategne sam, vsaj ni za posploševati. Zaupljivost naroda do novinarjev in brokerjev je v naši državi nizka, ker smo ugotovili, da oboji delate za lasten žep.
 
a ne ga srat? kaksne sveze misli :)

sicer nisem ne broker (imam licenco, deloval kot tak sem pa zadnjic pred 10 leti) ne novinar (sicer kaj napisem za finance in druge medije zadnjih 12 let, vendar mi to ni niti zaposlitev niti glavna dejavnost). ampak naj ti vseeno odgovorim na zadnji del.

moj vtis iz opazovanja tako medijskega kot financnega sveta zadnjih cirka 15 let (ker za ta cas lahko recem, da spremljam iz prve roke in kar od blizu) je, da se stalno ponavlja tale vzorec:

- prasci bogati, svinje, merjasci, kako sluzijo, to je nemoralno in neposteno
- (potihem) jaz bi tudi, jaz bi tudi
- kje dobim skromno, konservativno nalozbo, ki nese samo 30% letno, nekaj osnovnega?
- kako podvojim denar v 6 mesecih??? GIMME !!!
- GIMME MORE !!!!!
- (mediji in financna panoga se ravnajo po povprasevanju, kakorkoli je bizarno, in dostavijo tovrstno robo)
- (stvari grejo v organ)
- prasci, svinje, prevaranti, nemoralno, neposteno...

zaenkrat smo nekje v drugi polovici, vendar publika se vedno ni opustila upanja in bezlja iz sirsega balkana v sbi20, iz sbi20 v nafto, iz nafte v "forex", iz "forexa" v zlato...

in zato se enkrat: narod se bo nategnil sam, ne broker ga ne bo in ne novinar. ker se HOCE nategniti. ker HOCE imeti prfuknjena pricakovanja. ker HOCE pravljice. vse ostalo je samo market making - kjer je povprasevanje, pa se tako blesavo, se najde pac njemu primerna ponudba.

nekdo ima na theoildrumu lep podpis: are humans smarter than yeast?

kar se tice prav mene osebno, ko me ze nagovarjas - lahko si ogledas tekste na financah in financni tocki, je vse lepo javno in podpisano. pa bos morda opazil, da res ni potrebe, da mi razlagas toplo vodo; kot tudi, da mi ni treba nikomur cesa vsiljeno prodajati in da bi se mogoce bilo dobro ravnati po doslej napisanem. zaupanje bo potem ze vsakdo sam stehtal; tisto glavno je vase.