Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slabe novice iz ZDA

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-17372 sporočil: 6.680
[Glavni forum] Tema: Re: Slabe novice iz ZDA
[#343011] 15.10.08 22:40 · odgovor na: XZZZS4 (#342909)
Odgovori   +    0

XZZZS4 je napisal(a):

Ce so ZDA med obema vojnama "bile eden kljucnih (ne edini) faktorjev, ki so s tistimi diktaturami pomagali pospraviti" in kasneje, ko "so se pojavile nove diktature" in so pri njihovem pospravljanju spet "kljucno vlogo odigrale zda", to po mojem mnenju se ni dokaz, da ameriski demokraciji nic ne grozi. Vsaj tako je moje skromno mnenje.

Ce bi jaz zacel odstavek z besedami "bodimo realni" in potem opisal pozitivno delovanje ZDA v zgodovini, bi potem tudi nadaljeval, recimo s tem, kje vse v svetu so ZDA podprle uvedbo diktature. Torej ne samo, da so jo samo zatirale (vsaj kolikor jaz vem), temvec so jo tudi aktivno pomagale uvajati in po uvedbi tudi podpirale.

Zato se mi zdi zmotno smatrati ZDA in njeno demokracijo za smrtno sovraznico diktature. Velikokrat je z roko v roki zelo lepo sodelovala z diktaturami.

Sicer se nerad oglasam, ampak se mi je zdelo tvoje pisanje le preveliko poenostavljanje dejstev (vsaj kolikor jih jaz poznam).

Lp

da ne bom prevec zasel z odgovorom, mi prosim prej pojasni, ce mislis, da na podlagi povedanega zda grozi diktatura?