Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Toplotne črpalke zahtevajo precej znanja

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (1)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

purinoli sporočil: 8.690
[Glavni forum] Tema: Re: Toplotne črpalke zahtevajo precej znanja
[#342534] 15.10.08 12:20 · odgovor na: anon-89 (#342519)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 15.10.2008 12:27

Bob je napisal(a):


ni računice niti v toplotni črpalki, niti v pretirani izolaciji, niti v pasivnih hišah. 12 cm izolacije, vse ostalo je metanja denarja stran, še posebno, če imaš hišo z veliko steklenimi površinami, kar pa naj bi poleg večje parcele tudi glavna prednost hiše. ker če si v kokošnjaku brez oken in s sosedi tik ob tebi, je boljše če ostaneš v bloku.
 
Strogo ekonomsko gledano ( po trenutnih cenah energentov...) imaš prav in sem tudi sam to vnaprej povedal. Stvar se pa lahko zelo hitro spremeni. Doživeli smo sod nafte po 150, zdaj je okoli 80. Kdo ti garantira, da ne bo 300, ko se bodo kameltrajberji zravsali med sabo in z vsemi?.

Žal je za zdaj vse skupaj začaran krog. Pri TČ (še) ni ekonomije obsega, JE so (še) na slabem glasu...Gledano s stališča energetike je TČ idealen stroj. Potrebuješ samo še elektriko iz JE, ki je itak najcenejša. Pa še viri niso v rokah eksotov ampak so Avstralci, Kanadčani....glavni. In dovolj jih je. Ko potegneš črto ( kot energetik ali politik, ne zasebnik), je bilanca krasna : 1/3 energije dobiš iz urana, 2/3 pa iz Sonca. In prihraniš nafto za tisto, za kar bi morala biti namenjena : za kemijo.

Lep pozdrav, Purinoli

P.S. Pogovarjamo se o hišah in ne o golobnjakih he he. Moja je sicer majhna, pa vendar je 200 m2 za dva že blizu tisti idealni površini. Imam še 2600 m2 zemlje okoli in kakih 100 dreves kot mejo. Manjka mi samo še lastna elektrarnica, kar pa še pride na vrsto. Upam, da kmalu.