Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Toplotne črpalke zahtevajo precej znanja

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (1)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-89 sporočil: 10.178
[Glavni forum] Tema: Re: Toplotne črpalke zahtevajo precej znanja
[#342489] 15.10.08 11:24 · odgovor na: bc123a (#342483)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 15.10.2008 11:25

bc123a je napisal(a):


nope, imam eno (triple split) v precej katastrofalno izoliranem bloku, imam merilnik porabe in sem cisto navdusen nad tem, kako malo zadeva porabi za to, da imam 25C, medtem ko svet stanovalcev spara z gretjem.

ko "uradno" grejejo blok, na moje stanovanje odpade med 100 in 120 EUR gretja na mesec, s tem da je bilo (govorim za prejsnje kurilne sezone, letos so zgodaj zaceli, a bodo po moje nehali, ko pridejo poloznice), mrzlo od devetih zvecer do sestih zjutraj, in takrat mi je spalnico itak grela klima. Ko ne grejejo, porabi moja 3x split klima 25 EUR na mesec (skupne porabe imam 12 kwh dnevno, to je verjetno povprecje cez celo leto, s klimami se grejem od septembra do junija minus takrat ko blagovolijo zakurit skupno gretje :).

Skratka, moja racunica je, da jim crkne kotel, pa bom najvec prisparal. Gretje je baje na plin...

po moje tebi temperatura v tvojem stanovanju v bloku tudi če ti ne bi nič grel, ne pade pod 21. se spomnim stanovanja v šiški, ko sem imel ugasnjene vse radiatorje, temperatura pa še vedno 23, so pač pozabili cevi zakopati v steno.;)