Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Toplotne črpalke zahtevajo precej znanja

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (1)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-167067 sporočil: 3.637

 Ali samo s toplotno črpalko ogrevaš hišo?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 342466

Strani: 1

purinoli sporočil: 8.690

vuksan je napisal(a):

 Ali samo s toplotno črpalko ogrevaš hišo?
 
Ja, 100%. Ima sicer vgrajene še 3 dodatne E grelce (3x3 kW) za tistih par dni v letu, ko je vreme sibirsko in TČ ne zmore več sama. Malce zgoraj je XBIAL lepo povedal, da je z ekonomskega stališča TČ oslarija ali pa luksuz. Jaz bi dodal, da je odlično sredstvo za izkoriščanje sončne energije in za tipe, kot sem jaz, je zelo poceni, ker mojih užitkov ne Barbika ne JJ s svojimi energetskimi oslarijami ne morejo pričarati v taki meri, kot dobra TČ.

Ena zanimiva primerjava : vložiš kakih 20-25 k € v catch the cash na borzah in zgubiš 50%, morda več, ali pa seveda dobiš, kot kak Enfrice, ki se zdajle v tej poplavi denarja na borzah gotovo valja v denarju. Ker nis(m)o vsi Enfriceji, je 10000000000000x bolje vložiti ta denar v TČ ali/in hibridni avto. To lahko vzameš kot ponesrečeno naložbo na borzi, vendar ti bo konstantno dajala denar nazaj. Resda počasi, vendar zanesljivo. Veselja ti pa itak ne more nihče plačat z denarjem.

S TČ prihranim samo kakih 1.500 €/leto, kar je malo. Zato jo priporočam samo ljudem, ki jim 20 k € ne pomeni veliko, imajo pa smisel za uživanje v napredni tehniki. Iz istega razloga sem pred 3 leti kupil hibridnega Priusa. Prvi avto, ki vozi po sistemu drive by wire, ima start - stop napravo, baterije se polnijo pri zaviranju ali vožnji navzdol, pred semaforji benc. motor ugasne, na poti v moj Lab ( 17 km) motor pribl. 30x ugasne in se peljem na štrom.

Koliko vrednotiš vse te užitke v €? Lep pozdrav, Purinoli

Strani: 1