Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Toplotne črpalke zahtevajo precej znanja

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (1)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

purinoli sporočil: 8.690

GV-2918 je napisal(a):
V razvitih deželah EU je ponavadi števec za TČ ločen od ostalih porabnikov elektrike ... pri nas pa to ni tako. Res, nepošteno.
 
Ja, imaš prav. Jaz imam TČ že več, kot 3 leta. Sedaj me bodo pa tile mudžahedini iz državnoelektro mafije opalili za "razsipnost". Večja poraba => večja cena. Narobe svet. Jamrajo, da je treba "razsipneže" še dodatno okrast. Zanimivo pa je, da smo kar dobra država, kar se EE tiče. kakih 25% vodne energije, podobno JE in ostalo premog. Tako pride po pribl. izračunu na 1 kWh 0,3 kg CO2 ( ki sicer ni pomemben, ker itak najbrž prihaja ledena doba), pomemben je SO2, NOx, težke kovine...., ki prihajajo iz TE na premog.

Po njihovi logiki smo mi naftna država ( članstvo v OPEC je samo še vprašanje časa, šejki so pa itak že dalj časa prisotni). Zakaj? Ker, če kupiš 100 l KO, je cena 0,812 €/l. Če kupiš>1.000 l, je cena 0,81 €. Preko 3.000 l pa 0,806 €. Nekako normalna situacija.

Sunce jim električno, od kdaj se lahko gre elektro mafija Ministrantstvo za socialo ? Zakaj imamo neke agencije, ki "skrbijo" za protimonopolne akcije? Usklajena podražitev jan. 08 za 6%, usklajeno podjebavanje lastnikov TČ nov. 08, to je stanje v tem Dementiostanu. Lahko se pritožiš na tramvaj komando ali pa na Ustavno stranišče, efekt bo enak.

Rešitev? Jaz razmišljam o lastni proizvodnji elektrike ( kogeneracija, kal Stirlingov pogon....). Ne zaradi dodatnih 500 €, za katere me bo mafija obrala in ne zaradi kakih prihrankov. Zaradi zadovoljstva, da so izgubili dobro stranko in bodo moje vnukinje imele energetsko urejeno hišo, ko bodo nekoč rekle : Purinoli, ti si dedek in pol.

Lep pozdrav, Purinoli