Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Haider vozil s hitrostjo 142 kilometrov na uro

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-92744 sporočil: 371
Ja, resnično lahko ljudje le sanjamo o "zakon je za vse enak"... Če prekoračiš hitrost in povzročiš nesrečo, a si "navaden državljan", greš v arest. Če si pa visok funkcionar, postaneš heroj. Tudi med tistimi visokimi politiki, ki so organizirali znano nezakonito predvolilno potapljanje na Savi, ni po mnenju policije nikogar, ki bi bil kriv. Bo res na Planetu kar po starem naprej.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 340072

Strani: 1

ahafne sporočil: 2.363
Haider heroj?! Samo v očeh avstrijskih nacionalističnih "intelektualcev"....priznanje res:)
anon-22428 sporočil: 263

andlen je napisal(a):
Ja, resnično lahko ljudje le sanjamo o "zakon je za vse enak"... Če prekoračiš hitrost in povzročiš nesrečo, a si "navaden državljan", greš v arest. Če si pa visok funkcionar, postaneš heroj. Tudi med tistimi visokimi politiki, ki so organizirali znano nezakonito predvolilno potapljanje na Savi, ni po mnenju policije nikogar, ki bi bil kriv. Bo res na Planetu kar po starem naprej.

Mislim, da je Haider, pa ne glede na to, kaj si sicer mislim, plačal najvišjo možno kazen (no, skoraj najvišjo, še huje bi bilo ko bi svojega otroka ubil). O mrtvih pač nima smisla govoriti na ta način, so že dobili svoje. Se pa lahko te primere uporabi za "drive safe" reklamo. Haider je ubil samo sebe, nikogar drugega. Bodimo vseeno spoštljivi do tega, da je nekdo v trenutku nerazsodnosti in egotriparstva naredil fatalno napako - veliko ljudi naredi kdaj tak kiks v življenju, ki bi se lahko tako končal (pa ni nujno, da si adrenalinar, dovolj je da v recimo skrbi zaradi zdravja svojega otroka spregledaš rdečo luč, ko se ves razsut voziš v bolnico, ker si izvedel, da ima tvoj otrok težko srčno napako).
BTW, sem po svoje vesel, ker ga ni več, ampak ne kot človeka, pač pa kot politika, ki je delal štalo. Ker pa je ravno tako kot jaz človek z napakami in (pri njemu po mojem mnenju redkimi) dobrimi lastnosti, ga vsaj v njegovem zadnjem trenutku pustim na miru. Za marsikoga, predvsem pa za njegove bližnje, je njegova smrt bolečina, ki jim jo ne privoščim.

Strani: 1