Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-21676 sporočil: 52
[Glavni forum] Tema: Re: Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD
[#326294] 24.09.08 16:01 · odgovor na: anon-9013 (#326262)
Odgovori   +    0

enfrice je napisal(a):

 
Po tvoji logiki neekvivalence glasov, bi moral moj glas biti celo več in ne manj vreden od drugih, saj se jaz očitno lahko vživim v okolja, v katera se dugi ne morejo in se zato lahko bolj pretehtano, v skupno dobro, odločam. Je pa res, da se dober glas sliši v devto vas. Zato tudi je 5>3 od 8.

Enfrice.
 


ne razumem sicer po kakčni logiki bi tvoj glas moral biti večvreden in v kakšno okolje se vživljaš. res da je 5 več od 3, res pa je tudi, da je 45 več od 12 ipd. na teh volitvah pa je seveda pomembno, da je 30,5 več od 29,29 oz da je prevedeno v poslanske glasove 29 več od 28.

še bolj pomembno pa je, da so v levi koaliciji lahko bolj ali manj pomembne vse stranke (razen SNS in SDS), medtem ko so v desni vse nepomembne razen SDS. v sdsu pa so nepomembni vsi člani razen JJja

glede na to, da imajo tri stranke že neformalno koalicijo, je treba prepričati samo še eno od dveh desus ali sls.

obe stranki sta pred isto odločitvijo. ali grejo v desno koalicijo, ki ima le teoretično dovolj glasov in tam slepo kimajo edinemu fuhreju in čez 4 leta doživijo usodo NSI ali grejo v levo koalicijo s stabilno večino in tam vsaj malo poskušajo uveljaviti svoj jaz, čez 4 leta pa poskušajo izboljšati rezultat.

za nekoga, ki ni čisto zaslepljen s podobo velikega fuhrerja je odločitev dokaj lahka.