Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-9013 sporočil: 5.146
[Glavni forum] Tema: Re: Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD
[#326284] 24.09.08 15:54 · odgovor na: najobj (#326269)
Odgovori   +    0
enfrice je napisal(a):

 
Posameznik v principu ni nič. Naredii ga šele celota, kateri pripada . Lahko se z njo zlije, lahko se ji upre in iz nje odide. In potem rabi spet novo celoto. Tako, da celota vedno odloči. To, kar pa je potrebno razlikovati, je samo način odločanja v celoti. To je, ali vsak glas šeje in koliko štejejo tisti glasovi, ki vedo največ. Celote, ki to optimalno razrešijo, gredo napre, ostale nazaj, in sicer, ne glede na posameznika.

Enfrice.
najobj je napisal(a):


... bravo majstore... pa ti dobro obvladaš... kaj pa tole...

Klasični fašizem

V članku iz Italijanske enciklopedije (Enciclopedia Italiana) iz leta 1932, pod katerim je podpisan Giovanni Gentile, vendar pa dikcijo pripisujejo samem Mussoliniju, je fašizem opisan kot sistem v katerem »Država ni le avtoriteta, ki vlada in oblikuje posameznikove želje z zakoni in vrednotami duhovnega življenja, ampak tudi sila, ki svojo voljo uveljavlja v tujini... kajti za fašista je vse znotraj Države... niti posamezniki niti skupine niso izvzete iz Države... V fašizmu je Država absolutna, posamezniki ali skupine pa proti njej le relativni...«. Mussolini je v svojem govoru 28. oktobra 1925 izrekel naslednjo maksimo, ki zajema bistvo fašistične miselnosti: »Država je vse, ničesar ni zunaj nje, nič ni proti njej.« (Tutto nello Stato, niente al di fuori dello Stato, nulla contro lo Stato.) Skladno s to miselnostjo so vse zadeve posameznika obenem tudi zadeva države, skrb za obstoj države pa je najvišja dolžnost vsakega posameznika.

... tukaj ti črpaš ideje za svoje prispevke... še enkrat... bravo... Janša mora biti ponosen nate... pa ata in mama tudi...

 
 
Moraš le pravilno in do konca prebrati to kar napišem. Fašizem, nacizem, stalinizem, titoizem in kučanizem so zahtevali brezpogojno podrejanje posameznika skupini. Dokazljivo. Sam pa navajam, da se posameznik 'svoji' skupini lahko upre in iz nje odide. Vendar bo prej ali slej rabil novo skupino, v katero se bo vključil. To pa bo lahko naredil samo na osnovi konsenza, saj nobena nova skupina ne bo točno po njegovem okusu, pa čeprav bo še tako izbiral. Torej, jaz govorim ravno z nasprotnega stališča kot ti in poudarjam svobodo izbire posameznika, ki pa je seveda objktivno omejena, vendar pa ne z objektiviteto specifične države ali ideologije, kar pa je značilno zate. Zato tudi ni čudno, da je tvoj odgovor prišel iz te strani.

Enfrice.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 326284

Strani: 1

anon-166829 sporočil: 5.290
[Glavni forum] Tema: Re: Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD
[#326293] 24.09.08 16:01 · odgovor na: anon-9013 (#326284)
Odgovori   +    1

enfrice je napisal(a):
 
Moraš le pravilno in do konca prebrati to kar napišem. Fašizem, nacizem, stalinizem, titoizem in kučanizem  so zahtevali brezpogojno podrejanje posameznika skupini. Dokazljivo. Sam pa navajam, da se posameznik 'svoji' skupini lahko upre in iz nje odide. Vendar bo prej ali slej rabil novo skupino, v katero se bo vključil. To pa bo lahko naredil samo na osnovi konsenza, saj nobena nova skupina ne bo točno po njegovem okusu, pa čeprav bo še tako izbiral. Torej, jaz govorim ravno z nasprotnega stališča kot ti in poudarjam svobodo izbire posameznika, ki pa je seveda objktivno omejena, vendar pa ne z objektiviteto specifične države ali ideologije, kar pa je značilno zate. Zato tudi ni čudno, da je tvoj odgovor prišel iz te strani.

Enfrice.
Popravek; reče se kurčanizem!

Ker se ti tipi povsod kurčijo, ko pa pride pravi sovražnik, pa zlezejo vase. Napihnejo se zopet, ko je vse mirno in imajo kako konkretno potrebo. 

Sicer pa je posmeznik svoboden v sebi. Če ni, tudi nikoli ne bo. Ne na levi, ne na desni, pa tudi pred bogom ne.
najobj sporočil: 31.977
[Glavni forum] Tema: Re: Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD
[#326308] 24.09.08 16:09 · odgovor na: anon-9013 (#326284)
Odgovori   +    0

enfrice je napisal(a):
 
Moraš le pravilno in do konca prebrati to kar napišem. Fašizem, nacizem, stalinizem, titoizem in kučanizem so zahtevali brezpogojno podrejanje posameznika skupini. Dokazljivo. Sam pa navajam, da se posameznik 'svoji' skupini lahko upre in iz nje odide. Vendar bo prej ali slej rabil novo skupino, v katero se bo vključil. To pa bo lahko naredil samo na osnovi konsenza, saj nobena nova skupina ne bo točno po njegovem okusu, pa čeprav bo še tako izbiral. Torej, jaz govorim ravno z nasprotnega stališča kot ti in poudarjam svobodo izbire posameznika , ki pa je seveda objktivno omejena, vendar pa ne z objektiviteto specifične države ali ideologije, kar pa je značilno zate. Zato tudi ni čudno, da je tvoj odgovor prišel iz te strani.

Enfrice.
 ... in si se pač svobodno odločil za fašizem...

...ma bodi ti, karkoli že hočeš... ampak sem te jaz za nekaj drugega, za mene bolj pomembnega, prosil...pa bom ponovil, ker se mi mudi...  

... ajde... dobro... briga mene za Pahorja... na koncu koncev... ampak... daj ti zdaj, majster, meni povej, kje sem po novem jaz doma... še malo, pa bo konec šihta... pa se bojim, da ne bom našel domov... pa pohiti z odgovorom... prosim... da ne lutam brez veze... hvala...

Strani: 1