Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MAN-354355 sporočil: 309
ja samo da je rast Nvidie pospremljena z adekvatno rastjo dobicka, ki je res nadpovprecen. Na vsak EURO prodaje imajo pol EURA dobicka.

Ni kot Tesla, kjer je podjetje raslo na borzi, pa sploh se ni delalo dobicka.

Mi pa ni jasno, zakaj se Maks ze sedaj ne osamosvoji, saj je dovolj znanja na Financah, da bi sami naredili stock pick oz ne razumem kaj je fora. Mogoce, ce bo slo vse v maloro, da bodo lahko rekli mi smo samo kopirali, nismo krivi :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3039336

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[MAN-354355]
ja samo da je rast Nvidie pospremljena z adekvatno rastjo dobicka, ki je res nadpovprecen. Na vsak EURO prodaje imajo pol EURA dobicka.

Ni kot Tesla, kjer je podjetje raslo na borzi, pa sploh se ni delalo dobicka.

Mi pa ni jasno, zakaj se Maks ze sedaj ne osamosvoji, saj je dovolj znanja na Financah, da bi sami naredili stock pick oz ne razumem kaj je fora. Mogoce, ce bo slo vse v maloro, da bodo lahko rekli mi smo samo kopirali, nismo krivi :)
Če bo šlo vse v maloro, bo precej za pisat, tako da to ni čist neuporabno.

Maks seveda navzven je vlagatelj, ampak poslovno gledano je pa medijski projekt - storytelling projekt.

Medij pa dela prihodke praviloma iz dveh virov:

1) Oglasi, sponzorstva
2) Naročnine

Če bi ekipa Maksa pokrivala še tujino, bi to zahtevalo kar nekaj dodatnih resursev - torej stroški so fakt.

Prihodki pa niso fakt. Ali bi bilo zaradi samostojenga stock pickinga v tujini več...:

1) Oglasov? Ne nujno, morda celo manj zaradi izgube fokusa LJSE.

2) Naročnin? Je samostojen portfelj res taka dodana vrednost proti Toomasovemu, da prinese razliko.

...in to toliko več, da pokrije dodatne stroške in tveganje, ki si ga nakoplješ z dodatnimi fiksnimi stroški.


To ne pomeni, da ne bo nikoli. Samo nismo še tam. Maks ima šele eno leto. Poleg tega si je zadal poslanstvo "razvoj domačega kapitalskega trga", zato želi ohraniti fokus. Samostojni globalni portfelj bi mu to zelo otežil.

Strani: 1