Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kje je pravičnost za paciente

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-473543 sporočil: 11
[Glavni forum] Tema: Kje je pravičnost za paciente
[#3038945] 28.03.24 21:24
Odgovori   +    0
Krasen komentar, prepisan od "gibanja za ohranitev javnega zdravstva".

Če bi tale gospa delala toliko, kot delamo zdravniki, ki jih poznam ( seveda obstajajo tudi taki, ki ne delajo, zelo verjetno, ampak v mojem krogu takih ne poznam ), bi napisala vsak dan kakih pet člankov, tako pa je res novica zgolj to, da je g. Šabeder direktor ZD Zagorje, vse ostalo pa je prepisano, oz pridobljeno v 5 minutah s kliki na znane linke. Toliko o tem.

Gospa zdravstvenega sistema ne pozna kaj dosti. Prebral sem precej njenih člankov, pa me ni prepričala.
Sistem pozna toliko, kolikor to služi bodisi naivnemu prepričanju, da recimo operacij ni, ker zdravniki postavajo, namesto, da bi kar na hodnikih operirali... Ali pa je v ozadju kakšen bolj prebrisan cilj.

Zanimivo, da časopis, ki želi biti kulturen, malo vzvišen nad vsakdanjo politično zdraharijo, mirno dopušča neargumentirano, plitvo, naivno (??namerno) pisanje.

Danci se recimo pohvalijo, da delajo malo, ker je pri njih življenje urejeno in organizirano, so učinkoviti. Neučinkovitosti sistema ni mogoče nadomestiti v celoti z več angažiranja.

Ali pač? Avtorica očitno želi, da bi delali več, bili cel dan v službi, podnevi, ponoči, seveda zastonj...

Predlagam, da pride kdaj pogledat, kako to izgleda. In napiše kakšen originalen članek.