Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Sana Investicije objavila prevzemno ponudbo za Tosamo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014

vb26 je napisal(a):
TadejK, prosim če mi napišete,  kaj bi bilo dobro storiti kot malemu delničarju delnic Tosame? Ker je objavljena prevzemna podudba za Tosamo, ali je bolje vse prodati ali pa čakati na novega lastnika in bo kar bo? Lep pozdrav BoJana
Osebno bom sicer prodal, ampak nisem pretirano merodajen, ker sem (tako kot marca delnice Pivovarne Laško) tudi delnice Tosame kupil samo zato, ker sem presodil, da jih bom nekaj tednov kasneje praktično zagovoto lahko prodal nekaj odstotkov dražje.

Bolj splošno pa se bo zadeva po mojem najverjetneje iztekla tako, da bo prevzemnik s sedanjih 68% lastništva že v okviru prevzema (torej do konca avgusta) presegel 90%, nato do konca leta iztisnil preostale male delničarje po isti ceni 90.53 EUR za delnico in to bo konec zgodbe.

Za delnico TODG ni namreč nikoli v njeni dvanajstletni zgodovini še nihče ne na borzi, ne kako drugače javno ponujal toliko, kot trenutno zanjo ponuja prevzemnik. Če za začimbo upoštevamo še klavrno splošno stanje naše borze v zadnjem letu dni, bom osebno presenečen, če ponudbe ne bo sprejelo vsaj 1000 od skupno 1524 malih delničarjev, pa že največjih 100 med temi 1524 bi prevzemniku naneslo več kot 86% lastništva.

Seveda lahko tudi počakate, a najverjetneje bo na koncu razlika samo ta, da boste v primeru, da prevzemno ponudbo sprejmete, tistih 90.53 EUR za delnico zagotovo prejeli čez približno mesec in pol, če pa je ne sprejmete, pa verjetno nekaj mesecev kasneje, malo manj verjetno pa se stvar lahko zavleče, če se bo kdo odločil ceno izpodbijati po sodni poti (knjigovodska vrednost delnice TODG je namreč višja in je konec leta 2007 znašala 124.72 EUR). Slednje vam lahko načeloma na koncu navrže kaj več od teh 90.53 EUR, a zaenkrat naše sodstvo še ni sprejelo kakšne podobne odločitve.

Skratka, da se pravilno razumeva, to je moje mnenje, ničesar pa ne priporočam ali odsvetujem.

LP, Tadej

Neposredni odgovori na sporočilo št. 291676

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014

TadejK je napisal(a):
se bo zadeva po mojem najverjetneje iztekla tako, da bo prevzemnik s sedanjih 68% lastništva že v okviru prevzema (torej do konca avgusta) presegel 90%
in zadeva se je tudi res iztekla tako: http://www.finance.s..._uspe%B9en< /a>

Strani: 1