Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

macon sporočil: 12.861
Zadnja sprememba: macon 01.06.2020 22:55
[najobj]
> [hostamox]
> Sem šel brat tisto raziskavo, sam glede na to kako je napisna se gre bolj za opravičevanje povojnih pobojev ma pač tak bias. Recimo da cifre le držijo.
>
> Vseeno str 87. piše o povojnih pobojih v Franciji in Italiji cifre so podobne , ne samo velikostni razred, kot le v ljubljanski pokrajini. Tako da je šlo tule nekaj hudo narobe.

... OK, ampak če malo pomislim, imaš tudi ti svoj bias, le da je obrnjen v kontra smer, kot je bias zgodovinarke Vide Deželak Barič, ki se ga je s svojo karseda objektivno raziskavo vsaj potrudila preseči ... khmm, ker si namreč že spet "pozabil" komentirat bistvo mojega komentarja oziroma dejstvo, da je partizanska stran "uradno" večkrat priznala in obžalovala svoj žalostni "prispevek" v naši polpretekli preteklosti, za to www.timesofisrael.co...onviction/ pa se na drugi strani - med vojno so partizani z uplenjenim in zavezniškim (WTF - le zakaj ?) orožjem ubijali Italijane, Nemce in na žalost tudi Slovence, domobranci pa so z okupatorskim (WTF - le zakaj ?) orožjem ubijali izključno(!) Slovence - nikoli nikomur ni opravičil noben in se očitno niti ne namerava, medtem ko so na to malenkost upload.wikimedia.org..._meja1.JPG itak pozabili vsi, sploh ker bi za forumske zgodovinarje cela Istra morala biti slovenska, čeprav nikoli ni bila ... evo, in ker imava tudi midva - vsak na svetu ima svoje vrednote, zato ima vsak svoj bias - očitno različni bias, je še najbolje, da dokler se še lahko normalno pogovarjava, tukaj prekineva s to debato ...

P.S.: o naši nikoli pretekli polpretekli preteklosti sem na totem forumu prebral že marsikaj, komentiram pa samo še najbolj ekstremne gluposti ( forum.finance.si/?m=...282&single ) , ker na navadne sem se v vseh teh letih že navadil ...
Ti premikač tarče, spet nakladaš o celi Istri, medtem, ko eni pišemo o polovici piranske občine, meji na Mirni in o Savudriji. Vse skupaj je bilo namreč pod piransko občino, ki je imela STOLETJA sedež v Piranu, 1954. pa so Hrvati kar na pladnju dobili približno polovico piranske občine.

Domoljubni upor, ki je bil pred komunističnim (TIGR) pa bi vsekakor dosegel tudi premik rapalske meje. Komunisti so te domoljube (vsaj vodilne) v veliki meri pobili ampak tebe to ne moti, čeprav imaš hkrati toliko za zagovarjati NOB, ki je bil v praksi v drugem planu in samo sredstvo za krvavo revolucijo. Ne moti te in nisi registriral, da so Britanci komuniste zbrcali ven iz Trsta in obstaja tudi drugi pogled na rapalsko mejo: da bi dobili vsaj provincialno Gorico, če bi imeli običajen domoljubni odpor, ki je bil praktično povsod po Evropi. Ampak so Britanci seveda na terenu poskrbeli, da so komunisti dobili čim manj.

Neverjetno se mi zdi, da levičarji serjete po lastnemu narodu, da zagovarjate nek svoj nori pogled. Zakaj pa ti tako silno zagovarjaš in razumeš in sprejemaš hrvaške rabote v slovensko ozemeljsko škodo v severni Istri in Medmurju pa še skoraj DESET LET PO VOJNI? Kaj je s tabo narobe? A ne bi bilo normalno, da ti to ne bi bilo všeč, da bi bil za Slovence?

Mislim za hlapce rojeni in za hlapce vzgojeni slovenski levičarji, ki so hkrati, ko so imeli veliko manj svoboščin kot v predvojni Jugoslaviji, celo verjeli, da so svobodni. Levičarski fuzl lahko naslovi samo psihiatrija.