Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-61428 sporočil: 4.493
[shevchenko]
> Problem je pomanjkanje delovnih mest, zato ne moreš menjat zaposlitve ampak zaradi strahu ostaneš v suznjelastnisvtvu pri enem delodajalcu 40let.

ves da. pozabi. v nasi firmi lastnik kapitala konstantno podjebava delavce. rezultat? bezijo mu, se posebej mladi, mobilni, nezakreditirani in brez druzin. komaj koga usposobimo, da lahko dela, se pojavi ta slon v trgovini s porcelanom in podre vse, kar je bilo s trudom zgrajeno. potem pa isci primeren kader. ni tako enostavno...
In spet je problem trg dela, kjer je 100k duš, ki iščejo delo. Tako se tvoj kapitalist lahko dela norca in vedno se nekdo najde ki rabi delo. Čeprav na ta način bi moral propasti razen če ne dobi kako državno pomoč ali se drugače znajde in mu je vseeno kako posluje.
> Ni pa rešitev niti predlog levica vsi na utd, ker čistilkam si ne upa vzet se je spravil name ingenirja.

utd ni placa. utd je osnova, ki jo dobis, da ne zgnijes. ce jaz dobim utd, ne bom nehal hoditi v sluzbo. res pa je, da ce me bodo kapitalisti se naprej podjebavali, jih bom poslal v tri krasne in poskusal ziveti mimo njihove podganje dirke.

kot inzenir pac ne dobivas place, ki bi bila primerljiva s placo snazilke. ce pa slucajno jo, menjaj sluzbo. jaz kredita nimam in ce letos ne bo konkretne povisice, bom menjal. kapitalisti si na mojem hrbtu pac ne bodo zidali gradov.
Glih to da se bo nekdo sprijaznil pač z nižjim standardom pobral utd in ležal doma je narobe. Ker marsikdo ki se ne premakne točno to razmišlja. Podpora lenobi bo znižala standard ljudi.
Nimam plače kot čistilka jasno toda čutiti je pritisk točno na moj razred ko ne dobiš čez 2k kar mislim da je meja za neko normalno brezskrbno povprečno življenje.