Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Micare sporočil: 1.582
Če bi bilo v interesu stare dame ali strička bi Chuck Noris že zdavnaj bil državljan in predsednik vlade. Slovenske :-)) Je zelo poceni. Že par milijončkov zadostuje za kampanjo. Sploh pa v času množičnih medijev. Upam, da so protestniki na kolesih zavili telefončke kot svizci v staniol papir. Drugače jih ima veliki brat v sistemu. Tudi kod in kako hitro so vozili, od kje so prišli. Kam so odšli. S kom so kolesarili in kje so spili kavo ... Vprašajte Kitajce kako se to dela. Oni vsaj javno povedo, da ne bo nič s študijem, če natreskan zaliješ drevo sredi noči.

Simič in tudi drugi naši funkcionarji se nikoli niso šli aktivne politike in tudi strokovnosti ne. Kaj je to politika sloh ne vedo. Mislijo, da je to način kako prideš do polnega korita in se nažreš. Simič se je šel vsaj stroke. Ostailm funkcionarjem pa so tačas, ko so žrli iz korita in popili špricer, poželi žito, obrali koruzo in pustili v sodih prečiščeno vodo.Se naredi neki kot dializa vina. Se vprašate zakaj so pokojnine 57% od osnove. Zakaj je bolje biti socialni primer kot delati za minimalca?
Zakaj je bolje plačana družbena režija kot proizvodnja nove vrednosti - industrija, kmetijstvo, znanost ...

Gale je drugačen, naiven. Vrjame v vladavino prava. Ne pravnikov. Je tak strokovnjak kot ga rabijo in kot so ga usposobili. Nekoč so režimski rekli, da ne moreš pričakovati, da v partijo dobiš izgrajenega pripadnika. Da ga je treba usposobit in vzgojit. Narod je to prevedel v ono znano obramno. "Jaz sem poštenjak. Dugačen (lopov) sem postal, kot član partije."

Kljukec, Kekec, Rožle, Kosobrin so vedno imeli simpatije. Pehta in Bedanc pa so jih hoteli imeti na vrvici in da bi plesali, kot bodo vlekli... Ti tiči bi v drugačnem volilnem sistemu bili vsi poslanci. Verjetno tudi g. Gale, če se odloči za kandidaturo kot samostojni kandidat za poslaneca. Če je to sploh možno v tem volilnem sistemu doseč. Če niso vsa poslanska mesta v naprej rezervirana - sedišča prodana. Ne vem, če so slovenski poslanci predstavniki naroda. G. Gale bi bi vsekakor eden tpičen iz naroda. Se je lahko identificirat z njim.