Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
Zadnja sprememba: najobj 14.05.2020 14:31
[bc123a]
> [TadejK]
> > [najobj]
> > ... ja, če ima toti Tegnell sam za sebe skrito učinkovito zdravilo in je skupaj z vsemi svojimi sorodniki, prijatelji in znanci pred korono na varnem, z vsemi ostalimi ljudmi s švedsko vlado na čelu pa samo malo eksperimentira ...
> Po mojem ultramodrec Tegnell nima takega zdravila, ima pa božji sindrom.
Ti si sicer bližje medicinsko/raziskovalni etiki kot jaz, ampak dejansko je treba reči tole: tudi če bi po kakšnem čudežu Tegnell uspel tole izpeljati uspešno (sedaj pri 3500 mrtvih je to praktično nemogoče, razen seveda če bodo bedasti novinarji še vedno naprej nekritično povzemali švedsko propagando), skratka tudi če bi mu uspelo, je takšen eksperiment na celi populaciji v nasprotju z vsemi predpisi glede medicinskega eksperimentiranja in zdravnike, ki si kaj takšnega upajo v klinični praksi, doleti kazen, tudi če je eksperiment uspešen.

Ker to kar tegnell počne je ogromen medicinski eksperiment na populaciji, ki ni dala nobenega konsenza za to, da bodo poskusni zajčki. Zato ga velja primerjati z Mengelejem. Mengele bi bil še vedno mengele, tudi če bi odkril zdravilo za kakšno bolezen.
... OK, ne z enačenjem obeh ampak že zgolj s primerjavo Tegnella in Mengeleja te je malo preveč zaneslo za moj okus, ker Švedska je velika in imajo ljudje izbiro, da v prostovoljni karanteni ostanejo doma ali pa se umaknejo kamorkoli po veliki državi, Mengelejevi poizkusni zajčki pa zaprti v taborišču razen takoj v krematorij niso imeli kam ... no, ko pa si že pri eksperimentih, je na ljudeh tukaj en.wikipedia.org/wik...d_Princess prva eksperimentirala japonska vlada, ker dokler se vsi potniki - ne s konsenzom, ampak proti njihovi volji - niso prekužili, Japonci z ladje Diamond Princess nobenega niso spustili nikamor ... khmm, i nikome ništa, kaj šele da bi kdo koga pošiljal v Haag ...

P.S.: ker se je zaradi korone celi svet ustavil, zdravi Švedi razen bolj sporoščenega življenja nimajo oziroma niso imeli neke silne gospodarske koristi, bo pa čez nekaj let zelo zanimivo videti, čigav eksperiment je glede na stopnjo strogosti imel najboljše rezultate, če bo zaradi kompleksnosti drage in zaradi - upajmo - edinstvenega pojava razen za znanstvenike ne preveč koristne raziskave sploh kdo delal ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2845080

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 14.05.2020 18:21
[najobj]
Švedska je velika in imajo ljudje izbiro, da v prostovoljni karanteni ostanejo doma ali pa se umaknejo kamorkoli po veliki državi
forum.finance.si/?m=...579&single
bc123a sporočil: 48.253
[najobj]
... OK, ne z enačenjem obeh ampak že zgolj s primerjavo Tegnella in Mengeleja te je malo preveč zaneslo za moj okus, ker Švedska je velika in imajo ljudje izbiro, da v prostovoljni karanteni ostanejo doma ali pa se umaknejo kamorkoli po veliki državi
Sicer ti je že Tadej razložil, jaz bom pa samo dodal: sedaj je že jasno, da imajo en q možnost in da so jim starčki cepali kot muhe. In ravno tisti, nemobilni, so bili na milost in nemilost prepuščeni norim švedskim odločevalcem, ki ŠE VEDNO trdijo, da asimptomatske okužbe ne obstajajo in da delavcem v DSO ni treba nositi zaščitne opreme.

Torej: gre za silovito neetičen eksperiment na celi državi. Študije kažejo da v povprečju korona smrt skrajša življenjsko dobo umrlega za 10 let. Bo pa ta eksperiment na švedskem verjetno malo popravil bilanco njihove silno socialne socialne blagajne.

Strani: 1