Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-20353 sporočil: 1.085
Ja bogi bogi ste. Boste pa raj za siromake na jugu škornja kaj primaknil.

Nisem še zasledil, kdaj bi Orban rekel, da bi rad kak del Slovenije. Podoben zgodovinski zemljevid, kot ga ima on, imamo tudi mi, se mu reče Kozlerjev po avtorju.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2844910

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[0307PBSXX]
Ja bogi bogi ste. Boste pa raj za siromake na jugu škornja kaj primaknil.

Nisem še zasledil, kdaj bi Orban rekel, da bi rad kak del Slovenije. Podoben zgodovinski zemljevid, kot ga ima on, imamo tudi mi, se mu reče Kozlerjev po avtorju.
Nismo nič boljši od ostalih, imamo tudi svoje zgodovinsko breme.
Sicer sem pa prehodsil/prrepotoval vse balkanske države in vsepovsod so imeli zemljavide Velike... Od Romunije Mare, do Velike Makedonije, Velike Grčije, Valike Albanije, Velike Bolgarije, Velike Hrvaške, še najbolj sem si pa vtisnil spomin zemljevid Velike Črne gore (www.klix.ba/vijesti/...141016111) Pa niso si pripojili samo okoliške regije in Slovenijo. VČG obsega vso Padsko nižino. Če že pretiravaš pač pretiravaj pošteno ali pa nič.
Sicer sem pa že napisal, da bi mejni spor s Hrvaško veliko hitreje rešili, če bi se pogajali direktno s Srbi (Velika Srbija sega do črte Virovitica–Karlovac–Karlobag).
Verjetno ste pa že vsi opazili, da se vse te Velike X med seboj prekrivajo, verjetno ni potrebno razlagati, kam to privede...
shevchenko sporočil: 21.898
Nisem še zasledil, kdaj bi Orban rekel, da bi rad kak del Slovenije. Podoben zgodovinski zemljevid, kot ga ima on, imamo tudi mi, se mu reče Kozlerjev po avtorju.
ja, kozlerjev zemljevid iz leta 1853, reci pisi 167 let nazaj! to pa res lahko postavis kot primer slovenskega nacionalizma. ce to postavimo malo v zgodovinski kontekst je to 5 let po revoluciji iz 1848, ko je bilo slovenstvo komaj v povojih in je obstajalo bolj ali manj kot neka cudna kmecka govorica v dezeli kranjski.

o orbanu se pa pogovarjamo tukaj in zdaj, leta 2020. ce ni ozemeljskih aspiracij omenil neposredno, se ne pomeni, da le-te ne obstajajo. da steguje lovke po sloveniji, je razvidno ze iz tega, da financira rabote SDS, Ivanovi pa so ga celo branili pred izkljucitvijo na kongresu EPP!

kar pa se primorcev tice, si lahko brez skrbi, razen par bumbarjev si nihce ne zeli imeti prav nicesar z italijo/italijani, pa ne zaradi koronavirusa, ampak zaradi zgodovinskega spomina, ker vemo, kaj so italijani k nam prinesli: poitalijancevanje in zatiranje vsega slovenskega na vsakem koraku. nasilno spreminjanje imen in priimkov, pozig slovenskih kulturnih ustanov, za konec pa se okupacijo in sodelovanje s hitlerjem, ki ga cca polovica slovencev ocitno malikuje in si zeli, da bi vstal od mrtvih.

slovenci smo kot nacija najbolj prosperirali v jugi, tam smo bili vsaj spostovani, zavidali so nam in imeli so nas za vzor, za kar je zagotovo zasluzna dediscina se iz 19. stoletja. ze takrat pa je bilo vsem jasno, da nas dol tisci primitivna in zaostala ogrska. da je bilo slovencem najlepse v jugi, je jasno tudi iz zunanjega konteksta, tistih 45 let se sicer bolj ali manj prekriva z obdobjem najhitrejsega gospodarskega razvoja v evropi, od cesar smo bili marsicesa delezni tudi sami.

Strani: 1