Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Brane sporočil: 2.077
[kren]
> [rename]
> Mislim pa tudi, da je veliko več podjetij ostalo aktivnih, kot pa ste nekateri napovedovali... ko ste že za konec marca govorili o 200.000 nezaposlenih itd..

Tega jaz nisem govoril. Bo pa verjetno že pred koncem leta več brezposelnih, kot pred desetimi leti.
To o številu brezposelnih ne bo držalo. Take ocene čez prst ne zdržijo.
Razmere tokrat so bistveno drugačne, ker so se najštevilčnejše generacije že v prejšnji krizi upokojile.
Pri cca milijonu delovnih mest smo imeli lani zaposelnih skoraj 100.000 tujcev. Ti ne vplivajo na brezposelnost, ker samo zmanjšajo zaposlenost, ko odidejo iz države zaradi poteka delovnega dovoljenja. V tej krizi za enkrat ne kaže, da bi prišlo do izgube delovnih mest v celih panogah kot je prišlo v prejšnji (tekstil, čevljarstvo). Tokrat bo na udaru gostinstvo, ki ima okoli 30.000 zaposlenih in od tega precej tujcev.
Prav tako imamo močan amortizer v upokojencih, ki še delajo več kot 20.000.
Po mojih izračunih bomo letos ostali krepko po 110.000 brezposelnih. Lahko pa si pogledaš v leta 2013 ali 2014, ko sem pravilno napovedal gibanje brezposelnosti, ko so nekateri na tem forumu trobili, da jih bo čeu 150.000