Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Airbnb bo odpustil četrtino zaposlenih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317971 sporočil: 768
[Glavni forum] Tema: Airbnb bo odpustil četrtino zaposlenih
[#2843665] 07.05.20 11:42 · odgovor na: dronyx (#2843644)
Odgovori   +    8
To sporočilo je izbrisal avtor (21.09.2020 13:09)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2843665

Strani: 1

dronyx sporočil: 4.602
[Glavni forum] Tema: Airbnb bo odpustil četrtino zaposlenih
[#2843669] 07.05.20 11:51 · odgovor na: anon-317971 (#2843665)
Odgovori   +    1
Ali sem jaz edini na tem forumu, ki ga moti vulgarni rasizem?
Kaj kobilice iz Azije so zate vulgarni rasizem? Si pa občutljive narave...
anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Airbnb bo odpustil četrtino zaposlenih
[#2843699] 07.05.20 13:30 · odgovor na: anon-317971 (#2843665)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-207617 07.05.2020 13:33
[FIN-209516]
> [dronyx]
> To je zame novo mesto in bistveno bolj privlačno kot prej, ko je bilo polno nekih kobilic iz Azije.

Ali sem jaz edini na tem forumu, ki ga moti vulgarni rasizem?
#ostani doma 鬼佬
Jap, zal si edini. Za podalpsko govedo izrazi kot "kobilice iz azije" pac ne zbudijo nobenega refleksa. Poglej kake comment sekcije na splosnih medijih o trpljenju nasega Lukca v primezu crncev "ki ga sikanirajo ker ni crn" v NBA - na forumih ki so strogo moderirani za primere debat o "polpretekli zgodovini" - rasizem mirno prodje.

V Sloveniji je rasizem tako samoumeven, da se folk svojega rasizma sploh ne zaveda. S tem imam kar precej problemov, ko se po vecletnem zivljenju v multikulturni druzbi pogovarjam s kolegi ki jih imam v Soveniji. Na forumu sem v bistvu ze cist nehal sploh opozarjati na take reci - kulturno omejenega avtorja ki si ga citiral imam seveda na ignore tako kot vecino ostalih.

Spomni se epohalnega rasisticnega clanka odgovorne urednice "Hocem crnca! In Andrej ziher hoce Azijko" - s takim tekstom si naslednji dan ob sluzbo v katerem koli resnem mediju zahodne drzave.

www.finance.si/88250...oce-Azijko

To je bilo odkrito stereotipiziranje, da nasa sposobna urednica rabi velikega crnskega kurca ker ji je njen moz premajhen, medtem ko njen stanovski kolega gotovo hoce submisivno azijsko spolno deklo, kot si jih ostereli debeluhi radi uvazajo na zahod, ker jih pac emancipirane zahodne babe ne ubogajo in imajo cel kup svojih mnenj. V clanku se utrdi da vendarle rabimo plodnost ki jo bodo prinesli afriski kurci - najbrz zato ker so pac trdi in potrebni in ne razmisljajo toliko kot Slovenci (niti toliko kot Bosanci) ampak na polno spricajo v godne Slovenke, ki ob vsej razpaljenosti tudi ne bodo vec mislile na kondome in tabletke, ampak se bodo prepustile trenutku in komaj cakale svoje cudovite rjave otrocice. Azijske podredljive dekle pa itak nimajo sans za kariero na zahodu, zanje je uspeh biti tovarna otrok in gospodinja za podalpske debele Andreje, ki se jim emancipirane slovenke seveda ne pustijo pofukat. Tekst "mi smo sposobni, oni so pa ubogljivi in misicasti in plodni" je vrhunska slika zaplankanosti podalpskega plemena. In gre za odgorno urednico cajtnga, napotovano, nacitano, izobrazeno. Nic ne pomaga ne izobrazba ne potovanja, ce si odrastel in vsakodnevno delujes v zaplankanem plemenu.

Povratni refleks, ki je bil takrat sprozen na forumu (le poglej mnozico komentarjev), pa sploh ni bil proti odkritemu rasizmu in enacenju temnopoltih z "uporabno plodnostjo" - ampak je bil ravno tako rasisticen, ces "ti crnci se bodo res plodili, potem pa ne bo vec nas, slovencev, o groza" - nikjer pa takrat nisem zasledil nasprotovanja uvazanju submisivnih tajskih spolnih dekel... to je cisto druga stvar :-) Skratka rasisticna urednica bi morala samo naslov spremeniti v "Andrej hoce Azijko" in pustiti nebodigatreba crnce pri miru, pa bi jo rasisticen plebs koval v zlato :-)

Komentar nekega bumbarja o "Azijskih kobilicah" je pljunek v morje slovenske rasisticne zaplankanosti. V UK sem ze nekajkrat opazil, da so Pakistanci in Indijci bolj prilagojeni na zivljenje v kulturni zahodni druzbi od vzhodnoevropejcev. Saj tudi vzhodnoevropejci bomo - samo trajalo bo pac dve generaciji, da se znebimo privzgojene zagovednosti. Manjsinam bo barva koze ostala, in goveda na zahodu (priblizno polovica anglezev je seveda isto zaplankanih kot slovenci, hrvati, srbi in ostala goveja plemena) jih bodo pac se naprej rasisticno zatirali v vsakodnevnih odnosih.

Je pa k sreci tako, da tisti anglezi, ki so po kulturi slovenci, skoraj vedno predstavljajo ekonomsko najmanj pomemben del naroda, in so prisiljeni slediti normam ki jih postavlja ekonomsko mocnejsa polovica. Podobno stvar opaza tudi moj brat v Franciji. Medtem ko je polovica zaplankanih siromakov slovensko rasisticna, je druga, bogatejsa in sposobnejsa polovica tista, ki narekuje nivo diskurza v francoski druzbi.

V sloveniji ta druga polovica pac se ne obstaja, ker nima od kod. Sem pa velik optimist in menim da bo cez kakih 30-50 let Ljubljana imela kulturo zahodne prestolnice, mesane rase, temnopolte profesorje na univerzi, zidovske bankirje, in vse ostalo. Ce se seveda ne bo vse kar ima IQ nad 100 preselilo v Avstrijo in Nemcijo in bo ostala juznonemska provinca za nebirokratsko potovanje z avtodomom na relaciji Munchen - jadran. Jaz sem zelo optimisticen, da temu ne bo tako.

Strani: 1