Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Buffett prodal deleže letalskih prevoznikov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[Glavni forum] Tema: Buffett prodal deleže letalskih prevoznikov
[#2842770] 03.05.20 14:50 · odgovor na: drugmirko (#2842746)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 03.05.2020 15:01
[drugmirko]
> [dronyx]
> Jaz sicen nimam nič proti pravi umetnosti, prej nasprotno. Mi gre pa na živce, ko se nekateri prodajajo kot "umetniki" samo da črpajo denar iz proračuna. To bi moral v tej državi sigurno nekdo prevetrit, ker takih "umetnikov" je dobesedno za izvoz. Vsi bi se šli neke performanse in inštalacije, pri čemer se kot perormans šteješ če igraš mini golf pred parlamentom, ciljaš pa v kartonaste podobe politkov. Toi je zame pobalinstvo, ne pa performance.
>
> To je primer enega od teh "umetnikov", ki vodi delavnice s "čudaki" (verjetno tudi to plačuje ta država):
>
> www.youtube.com/watc...5fQR-a9jWI
drži... procent "blefiranja" je v pri umetnosti veliko večji kot na primer v tehničnih panogah. ker je rezultat težje ovrednotit, "osebni okus" pa ni glih najbolj relevantno merilo. in strinjam se, da čist vsakemu "ki se po tleh vala" res ne bi blo treba dat dnarja iz proračuna, kot tudi, da jih je absolutno preveč.

ampak... ne glede na to kolko se početje na posnetku nama zdi abotno, bi glede na to, da gre za delavnico in ne "umetniški dogodek", za dani link vseeno vprašou... a se ti ne zdi, da je na ta način "dat v nič" celotno uprizoritveno umetnost enako kot pogledat posnetek treninga športnikov in rečt - "sej cel dan sam skačejo in sem pa tam tekajo, delat naj grejo" :))? al pa gledat posnetek glasovnega ogrevanja opernega pevca in rečt, "kaj se pa ta dere in cvili? a to je umetnost?"
želim povedat, da stopit pred maso ljudi in počet nekaj kar je tebi ali gledalcem neprijetno, vendar to zahteva tvoj lik (ali mogoče celo poanta uprizoritve) ni glih enostavno... in mogoče zato (tako kot športniki na kondicijskih in tehničnih treningih, da so na tekmovanju boljši), na takih delavnicah počnejo stvari, ki se nam zdijo bebave in abotne, vendar z njimi premagujejo strah in sram, ki bi jih oviral pri dejanskem delu in večajo kontrolo nad glasom in telesom... ali z drugimi besedami, vrednostne sodbe o stvareh in procesih, ki jih v bistvu niti ne poznamo so rahlo brezveze.
pa to nima nič s tem, da se v svojem zgorej zapisanem mnenju ne motiš ;). in ne, nikogar na linkanem posnetku ne poznam, niti nisem zanj še slišal :))...
... čuj, za mene sploh ni problem, če toti interaktivni umetniki - karkoli že to pomeni - najdejo dovolj interaktivne publike, ki bo njihove interaktivne umetniški dogodke - očitno sem preglup, da bi bodoči umetniški dogodek razlikoval od "delavnice" na posnetku - gledala, sodelovala in jih seveda plačevala ... no imam pa velik problem, če toti interaktivni umetniki za svojo interaktivno umetnost lepo ustanovijo kulturno nevladno organizacijo in potem s financiranjem svoje interaktivne umetnosti nimajo nobenih problemov, ker vlada - jebeš nasprotje interesov - nevladno organizacijo mora financirat, če hoče biti demokratična in kulturna ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2842770

Strani: 1

dronyx sporočil: 4.602
[Glavni forum] Tema: Buffett prodal deleže letalskih prevoznikov
[#2842783] 03.05.20 16:11 · odgovor na: najobj (#2842770)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: dronyx 03.05.2020 16:12
no imam pa velik problem, če toti interaktivni umetniki za svojo interaktivno umetnost lepo ustanovijo kulturno nevladno organizacijo in potem s financiranjem svoje interaktivne umetnosti nimajo nobenih problemov, ker vlada - jebeš nasprotje interesov - nevladno organizacijo mora financirat, če hoče biti demokratična in kulturna ...
Točno to je taktika in modus operandi teh performerjev. Vedno se pa izgovarjajo na to, da gre za vrhunsko umetnost, ki jo nihče ne razume. Ni to nikakršna umetnost. To je navadni blef in parazitizem.

In vsaj jaz ne morem primerjati neke opere s perfomansom, ko nekdo eno uro na steno pribija banane ob prebiranju Solženicina.
drugmirko sporočil: 1.301
[Glavni forum] Tema: Buffett prodal deleže letalskih prevoznikov
[#2842784] 03.05.20 16:14 · odgovor na: najobj (#2842770)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: drugmirko 03.05.2020 16:19
[najobj]
... čuj, za mene sploh ni problem, če toti interaktivni umetniki - karkoli že to pomeni - najdejo dovolj interaktivne publike, ki bo njihove interaktivne umetniški dogodke - očitno sem preglup, da bi bodoči umetniški dogodek razlikoval od "delavnice" na posnetku - gledala, sodelovala in jih seveda plačevala ... no imam pa velik problem, če toti interaktivni umetniki za svojo interaktivno umetnost lepo ustanovijo kulturno nevladno organizacijo in potem s financiranjem svoje interaktivne umetnosti nimajo nobenih problemov, ker vlada - jebeš nasprotje interesov - nevladno organizacijo mora financirat, če hoče biti demokratična in kulturna ...
ma sej pri konkretnem posnetku ne gre za to, da bi bil "preglup"... niti za to, da je tam za razumet kej "umetniškega". ker gre preprosto za posnetek "treninga" (sami raje rečejo "delavnice") določenih tehnik, ki se jih uporablja da z njimi potem kej lažje izraziš... al psihično, s tem, da te pred drugimi ni več sram (mogoče zato govorijo o "notranjem čudaku", tega ponavadi vsi čimbolj skrivamo pred drugimi), al pa s tem, da ogreješ svoje "orodje" (telo, obrazne mišice, glas...). te stvari nam "slehrnikom" pač v največji meri zgledajo čudno in bebavo. en od teh primerov je pač na tem posnetku. podobnih, bolj splošnih ali bolj ozko usmerjenih je še "nebroj".

vse kar pravim je preprosto sam to, da je "demonizirat" stvari gledane izven konteksta pač nesmiselno. še posebej, če jih poleg tega še vrednotimo s svojim okusom...

Strani: 1