Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[abohte]
Anita Ogulin verjetno opravlja hvalevredno delo, ampak jaz bi njene izjave vzel z zadržkom. Od takšne "propagande" ZPM živi.
Dregnil si v interesantno dilemo - ali je etično, moralno in spodobno propagirati dejavnosti "splošnega družbenega pomena". In kaj je domnevno nespodobna propaganda že naklonjenost medijev z omembami v člankih, njohove objave brezplačnih oglasov ali celo plačani oglasi?

V krasnem "neoliberalnem" svetu se pojavljajo glasni zagovorniki teze, da je treba manežerje dobrodelnih organizacij plačati po učinku, alora res dobre res bogato. Jaz se s tem ne strinjam, a je treba za kontra argumentacijo zaposliti kar nekaj sivih celic.

Je prav, da SŽ plačujejo propagando za (po prihodkih in dobičku) marginalne potniške storitve, če pa večino denarja dobijo od države in rednih vozačev? Itn.
V SLO ni nihče lačen, razen kdo hoče biti ali kdor dela nekaj zelo, zelo, zelo, zelo narobe. Me boš težko prepričal, da so v najbolj egalitarni državi v EU potrebni prostovoljni prispevki za socialno skrbstvo in osnovno preživetje.
Ne vem, koliko hodiš naokrog in koliko sežeš izven svojega socialnega mehurja, vem pa, da si jaz take izjave ne bi upal privoščiti. Egalitarnost ne pomeni, da nihče ne more biti lačen. Lahko pomeni tudi, da v množici lačnih skoraj nihče ne more biti silno bogat. Ti s svojimi domnevami vidiš spodnjo mejo, jaz pa zgornjo, in oba imava lahko prav. Lahko se pa tudi motiva.
Evo, recimo iz spletne strani veriga dobrih ljudi, roadtrip: www.zpmmoste.net/bar...nako-nica/
Zveza prijateljev mladine ni samo skrb za lačne in prezeble otroke. Zgodovinsko je bila to organizacija za skupinska letovanje otrok in podobno. Jaz sem bil v njihovih "kolonijah" (na Hrvaškem: pravi kolonialisti, hehe), moji otroci tudi, pa nismo bili socialno ogroženi.

Ne zdi se mi nič narobe, če ima ZPM v svoji ponudbi tudi nekaj dražjih potovanj za otroke "ugašajočega višjega srednjega sloja" (klajnburgerlihovski obisk Harrodsa, nakupovanje na Oxford Street, v Monaku pa ziher ne bo šlo brez Casina, hehe). BTW, tudi jahalno varstvo med počitnicami za 158 EUR/teden (5 delovnih dni) ni glih proletarska kategorija.

Po branju opisov oz. programov treh potovanj me bolj skrbi mentalni doseg organizatorjev/k in udeležencev/k. Gre za orto pop turistični džank, prav nobenega vzgojno-izobraževalnega vložka ne vidim v njih. Morda je samo cena nižja kot pri navadnih agencijah. Tudi klajnburgerji radi kaj prišparajo.

Dva primera, ki kažeta plehkost te mladinsko potovalne španovije:

- Za divji "road trip" - 5 dni do Barcelona in nazaj - nadvse afirmativno piše, da "se bo pričel v Ljubljani preko Azurne obale, mimo Kneževine Monaka (druga najmanjša in najgosteje naseljena država) in v istemu dnevu spoznali še francosko pokrajino Provanso in Nico, ki največje mesto na Azurni obali, kjer se bomo tudi kopali in prespali." Spoznali?! Morda brezdanjo plehkost, bi rekel.

- Za potovanje na Bavarsko pa piše, da "se bomo tudi navduševali nad enim od najbolj romantičnih mest – Nuremberg, ki je znano po belih pol-lesenih hiškah in srednjeveškemu gradu." Da se jim ne ljubi iskati umlautov še zastopim, da pa jih ne nadomestijo z dodanim e (Muenchen) in da Nürnberg pišejo kar po anglešpko Nuremberg, je precej bedno.

Naravnost smrtni greh je pa poudarjanje "belih pol-lesenih hišk" (hiškic, otročki dragi?), ki se jih najde po mnogih nemških (in drugih severnjaških) mestih. Nürnberg je in mora ostati znan po dveh za zgodovino človeštva res pomembnih dogodkih: masovnih mitingih v 20. in 30. letih in sodnih procesih 1945-46. Pa po neki gasi ob Germanskem narodnem muzeju, na kateri so v vrsto postavljeni pusti betonski stebri, vsak ima v nemščini in še enem jeziku napisan izvleček enega od 30 členov Splošne deklaracije o človekovih pravicah. Med jeziki ni nobenega "jugoslovanskega". de.wikipedia.org/wik...chenrechte

Hvala ti za razkritje, da ZPM Moste ponuja tudi taka potovanja ubornih na duhu za uborne na duhu. Provincializem in konzumerizem par excellence.
Ti pa še prodajaj bučke o niti enem toplem obroku. Še romski otroci ga imajo, pa živijo v barakah.
Menim, da je fino, če obsojamo zadeve, ki jih vsaj približno poznamo ali preverimo. Jaz si o lačnih otrocih ne upam tako kategorično dvomiti kot ti.