Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

aljosalp sporočil: 178
Težko je biti tukaj pameten. Kdo je večji osel bo pokazala zgodovina. Vsekakor je tu vredno primerjati odnos in odgovornost posameznika do družbe. Kakor je v članku zapisano so posamezniki ravnali z glavo v rokah. Torej so razmislili, kaj s svojimi dejanji naredijo sebi in družbi. To je stvar izobrazbe. V skandinavski izobrazbi učijo samokritičnosti. To pa pri nas pojenja. Pa ne samo pri nas. Na splošno je v zahodni kulturi v porastu poneumljanje prebivalstva. Pri nas se precej deli po politični usmerjenosti:
- Ultra levi tipa: Ja virus je nevaren ampak lahko grem ven.. sej imam faks pa sem dovolj pameten, da vem kako bom pretental virus... in odide na vikend ter hodi okoli brez zaščite.
- Ultra Desni: Kdo bo meni rekel da da ne sem ven.. to so vse teorije zarote.. WHO, Kitajci, Vrhovni vodja je rekel da mene se ne bo primil, sedaj ko je on na ablasti...
- Moderirani ki pa razmisli in ostane v nekih varnih okvirih pa pri nas (pa tudi v širši regiji) po številu postaja manjšina.

Žal, je potrebno v šoli ustvariti pogoje. Lahko pljuvamo čez jugo v tem primeru mislim, da smo mi otroci socjalizma imeli (čeprav revnejši) boljši šolski sistem. Učitelj je imel avtoriteto, učili so precej praktična znanja in utrjevali osnove. Samo pri matematiki so računanje učili cela 4 leta. Prvo leto seštevanje, drugo odštevanje nato 3 leto monženje in deljenje ter na velike številke v 4 razredu. Vse se je utrjevalo, in počasi nadgrajevalo. Osnove.. Danes to vse rešijo v dosti krajšem času. In utrjevanje prepustijo staršem. Pri tem pa učitelj nima več niti avtortete in v določenih primerih niti zaupanja staršev...
Skratka če ne bomo nič postorili bomo postali prazna družba kakor ZDA...

Danez Janeza na ablasti prenašam.. je mučno ma še gre.. Da bi pa imel slovenskega zeta Donalda na ablasti, bi pa verjetno menjal državo..