Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-54454 sporočil: 4.098
Virus se prenaša z govorjenjem 2-3 dni preden postane prenšalec simptomatski.
www.nature.com/artic...020-0869-5

Večina prenosov je iz zaprtih prostorov, kjer so se ljudje pogovarjali v skupini, kjer je bil 1 kužen ne da bi vedel (sestanki?, zabave) in bili čez 3 dni vsi okuženi. Tudi v SLO so taki primeri. Še tesneši stiki tudi prenesejo virus.
Obnasanje virusa je bilo nepredvidljivo. Tisoc in eno mnenje se ze je pokazalo za zgreseno (recimo tisto o kadilcih je vesoljski primer).
Ce bi to zgoraj drzalo, bi bilo zdaj v sloveniji pozitivne najmanj 50% populacije.
Meni se enostavno ne izide, da je v nekem mestu s 15.000 prebivalci, pozitivnih 4 ljudi. Od kod? Tisoc karantenam navkljub bi se virus od enega siril hitreje naprej.
Meni edina mozna razlaga je, da pri prenosu virus pac ni tako agresiven, kot se je predvidevalo in je potreben res "tesen stik", dobesedno.
V domovih upokojencev se danes ne nosijo vsi mask in streznice kihajo v hrano, ki jo raznasajo varovancem. Podobno je bilo z bifeji na krizarkah, za zdravnike iz bergama je bila ocitno usodna konstantna izpostavljenost ob kriminalno pomanjkljivi zascitni opremi.... to meni spila.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2838648

Strani: 1

najobj sporočil: 31.922
[tmatej]
> Virus se prenaša z govorjenjem 2-3 dni preden postane prenšalec simptomatski.
> www.nature.com/artic...020-0869-5
>
> Večina prenosov je iz zaprtih prostorov, kjer so se ljudje pogovarjali v skupini, kjer je bil 1 kužen ne da bi vedel (sestanki?, zabave) in bili čez 3 dni vsi okuženi. Tudi v SLO so taki primeri. Še tesneši stiki tudi prenesejo virus.
Obnasanje virusa je bilo nepredvidljivo. Tisoc in eno mnenje se ze je pokazalo za zgreseno (recimo tisto o kadilcih je vesoljski primer).
Ce bi to zgoraj drzalo, bi bilo zdaj v sloveniji pozitivne najmanj 50% populacije.
Meni se enostavno ne izide, da je v nekem mestu s 15.000 prebivalci, pozitivnih 4 ljudi. Od kod? Tisoc karantenam navkljub bi se virus od enega siril hitreje naprej.
Meni edina mozna razlaga je, da pri prenosu virus pac ni tako agresiven, kot se je predvidevalo in je potreben res "tesen stik", dobesedno.
V domovih upokojencev se danes ne nosijo vsi mask in streznice kihajo v hrano, ki jo raznasajo varovancem. Podobno je bilo z bifeji na krizarkah, za zdravnike iz bergama je bila ocitno usodna konstantna izpostavljenost ob kriminalno pomanjkljivi zascitni opremi.... to meni spila.
... čuj, sicer ne vem, kakšni so bili takrat končni "rezultati", ampak to www.delo.si/novice/s...80504.html je bila po mojem v zvezi s prenosom korone najboljša "raziskava" do zdaj ...

Strani: 1