Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.825
[PetraS]
ja, to tud mi želimo in poudarjamo in pišemo, da dokler ne bo črno na belem, pol ne bo uradno.

Krka ma skupščino junija
Petra serješ ga...

Kaj ma veze skupščina KRKE s konjskimi dirkami...

Jaz izplačujem lastniku dobiček iz leta 2012....Mesečno 2000€ bruto....in ga po dikciji zakona (pazi!!!! dikciji, ne interpretaciji v eni gostilni ob kavi z bivšim šefom DURSa", v letu 2020 po uveljavitvi zakona ne smem več.

Ali pa moram vrečat prispevke in sem zato kaznovan...Najmanj z vračanjem, po možnosti pa še z zamudnimi obrestmi....

Vidiš..tle se lahko teorija začne razlikovat od prakse....In to je razlog zakaj čakam s plačami....Ker,ko bom izplačal plače, povratka ni več.

Mene moja napačna dejanja Stanejo, gobcanje FURSa je pa zastojn.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2838032

Strani: 1

grof sporočil: 183
Da, do junija se to seveda lahko reši za nazaj, ampak ali se bo? Če pa se 33. člen ne bo delno ali v celoti izvzel in veljal za nazaj potem je to, da je skupščina junija kvečjemu slabša informacija, ker bo obdobje za obračun zamudnih obresti, ki preteče od oprostitve do trenutka nastanka obveznosti za vračilo, daljše. Seveda, pa lahko delničarji določijo, da se izplačilo izvede v 2021.

Tale oprostitev je za dobre firme, ki imajo stabilno dividendno politiko in finančno moč v krizi vsiljen helikopterski denar po zelo dragi obrestni meri, samo da se sfinancira krizni dodatek, zraven se pa vsili začaso preknitev dividend, ne glede na to, kakšna je finančna moč podjetja. Pri tem velja, da je pa davčna stopnja odtegljaja na dividende za fizično osebo v SLO itak rahlo višja kot stopnja PIZ v bruto izplačilu plač, ki so predmet oprostitve.

Skratka, potrebna je vsaj možnost opt-outa (prispevki se plačajo v celoti in se izogmesš državni pomoči).

Strani: 1