Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Vinci sporočil: 5.933
Zadnja sprememba: Vinci 11.04.2020 15:37
[matjazfinance]
Tudi za Hrvaško sicer turizem nikakor ni glavni del BDP, ampak je simbolično zelo pomemben, in v času splošnega ekonomskega sranja bodo poskušali dobiti vsak evro, kjer bo le možno.
Ne vem, kaj si s tem mislil, ampak če si mislil to, kar sem jaz razumel, potem se motiš. Turizem predstavlja 25 % delež BDP-ja Hrvaške, od tega tuji turisti ustvarijo 18 % BDP. Približno toliko ljudi tudi zaposluje (posredno in neposredno) - 25 %. Potem pa si predstavljaj, kaj pomeni, ko čez noč izgubiš 15 %.

V Sloveniji turizem predstavlja 12 % BDP in zaposlitev, pa bomo izgubili s tem virusom nekaj manj kot 70 % (toliko prispevajo tujci).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2836339

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
Nimaš čisto prav. Slovenci imamo višjo kupno moč in manj kapacitet od Hrvatov. Ergo bomo lažje nadomestili izpad tujcev z dopustovanjem doma.
anon-20668 sporočil: 3.976
[Vinci]
> [matjazfinance]
> Tudi za Hrvaško sicer turizem nikakor ni glavni del BDP, ampak je simbolično zelo pomemben, in v času splošnega ekonomskega sranja bodo poskušali dobiti vsak evro, kjer bo le možno.

Ne vem, kaj si s tem mislil, ampak če si mislil to, kar sem jaz razumel, potem se motiš. Turizem predstavlja 25 % delež BDP-ja Hrvaške, od tega tuji turisti ustvarijo 18 % BDP.

S tem sem mislil, da turizem ni edina panoga, ki financira/prehranjuje Hrvaško, je pa zelo vidna in pomembna panoga.

Hvala za podatke, ki so višji od tega, kar sem si mislil. In samo še bolj potrjujejo mojo osnovno poanto, da bo na Hrvaškem kmalu zelo velik pritisk, da se ukrepi sprostijo in da se vsaj delno reši poletno sezono.

Strani: 1