Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

shevchenko sporočil: 21.898
[tes]
Takoj po 1.7. ko odprejo linije avioprevozniki se bo nasel posameznik/par kateri bo nasel plac izven svoje domovine vsaj za 30 dni.
14 dni karantene, 2 dni dopusta, 14 dni karantene. Ko voli, nek izvoli, mene ne bodo videli in podjebavali.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2836267

Strani: 1

anon-48899 sporočil: 1.153
[shevchenko]
> [tes]
> Takoj po 1.7. ko odprejo linije avioprevozniki se bo nasel posameznik/par kateri bo nasel plac izven svoje domovine vsaj za 30 dni.

14 dni karantene, 2 dni dopusta, 14 dni karantene. Ko voli, nek izvoli, mene ne bodo videli in podjebavali.
Hm..?
30 dni out nekako zracunam drugace.14 dni karantene,lahko vzames kot zdravljenje jet laga.Itak moras lokalcem povedat naslov kje bos.Nato 16 dni free dopusta.Ko prides domov karantena -jet lag cajtanje,po zadnji info 7dni.
anon-20668 sporočil: 3.976
[shevchenko]
14 dni karantene, 2 dni dopusta, 14 dni karantene. Ko voli, nek izvoli, mene ne bodo videli in podjebavali.
Hehe, že nekaj tednov star štos.

Ampak dajmo pogledat kako bi tole v realnosti izgledalo, če bi šel butalistanec na zasluženo pivo&sonce v istrski ali dalmatinski raj.

V prvem koraku je sicer jeba, če bi ga Hrvati res dali najprej v karanteno. Ampak tega ne bo, ker bo Hrvaška želela čim več turistov, s karantenami jih torej ne bodo jebali.
Ok, prvi problem rešen.

Kaj pa ob povratku?
Tudi če bo Slovenija zahtevala, da gre vračajoči veseli turist najprej za 14 dni v karanteno (samoizolacijo na domu), to ni v bistvu nič groznega. Bo pač dva tedna doma na kavču in vlekel 80% plače, kot predvideva zakonodaja. Skratka, po dopustu in poležavanju na plaži, še podarjenih dodatnih 14 dni poležavanja na kavču. Kdor ima hišo in zraven vrt ali domačo delavnico, bo lahko celo postoril kaj, česar zaradi službe ne bi mogel.
Kdor ima šoloobvezne otroke, mora zadevo sicer optimizirati tako, da dopust zaključi pred 15. avgustom. Kajti med šolskimi počitnicami zna na splošno biti jeba takrat, ko si v službi, otrok pa nimaš kam dati (ne moreš vzeti dopusta za 2 meseca). Takale karantena med 15.8. in 1.9. bi v bistvu v tem pogledu prišla zelo prav.

What's not to like? :)

Strani: 1